SKonline network :   Kúpele |  Ubytovanie |  Slovensko |  Catering |  Austrália |  Referáty | 

ubytovanie kúpele dovolenka teambuilding, catering, akcie fotogaleria spolupraca kontakt
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
Cykloturistika Rimavská Sobota 

Trasa 1: Trasa vychádza z Hajnáčky, odkiaľ sa presuniete po ceste do Novej Bašty. Ďalej pokračujete po poľnej ceste cez Dunivú horu do Šiatorskej Bukovinky. Odtiaľto opäť trasa vedie po ceste cez Fiľakovo a Čamovce až do Šuríc. Posledný úsek do Hajnáčky absolvujete znova po poľnej ceste.

Trasa vedie nádherným prostredím chránenej krajinnej oblasti Cerová vrchovina. V tejto oblasti môžete nájsť niekoľko maloplošných prírodných rezervácií, chránených nálezísk a prírodných výtvorov. Oblasť je bohatá na výskyt vzácnych druhov fauny a flóry. V Hajnáčke Vám odporúčame výlet na hradný vrch - výrazný kopec z nerovnomerne uloženého sopečného materiálu so zvyškami stredovekého hradu. V katastri obce Šiatorská Bukovinka sa nachádza národná prírodná rezervácia Šomoška. Nájdete tu pozoruhodný “kamenný vodopád”, kamenné more a starý bukový porast. Okrem výtvorov prírody tu môžete obdivovať aj diela ľudských rúk: hrad Šomoška a umelo vybudované vodné nádrže. Pri prechode Fiľakovom sa môžete zastaviť nielen na občerstvenie, ale aj na návštevu ruín hradu v centre mesta.

Na spiatočnej ceste do Hajnáčky určite neprehliadnete chránený prírodný výtvor Soví hrad. Toto monumentálne bralo nájdete v obci Šurice.

------------------------------------------------------------------------

Trasa 2: Táto trasa začína v Hajnáčke, odkiaľ sa vyberiete cez Blhovce a Hodejov až do Jesenského. Z Jesenského pokračujete smerom na Hostice, pred ktorými odbočíte do Gemerských Dechtárov. Posledný úsek cesty vedie nádherným cerovým lesom popod Ragáč až do Hajnáčky.

Z Hajnáčky sa musíte vydať smerom na sever, na hlavnú cestu. Na trase si môžete urobiť malú prestávku v Hodejove, v dedinke pod ruinami stredovekého hradu a ochutnať výbornú vodu z miestnych minerálnych prameňov. Potom budete pokračovať po ceste do Jesenského. Odtiaľto sa vydajte na juh smerom do Hostíc. Cestou prejdete cez Širkovce. Z dediny vedie turistický značený chodník k ruinám Širkovského hradu. Priamo v obci je renesančno - barokový kostol. Pred Hosticami na rázcestí pokračujte smerom na Gemerské Dechtáre. Ďalej pôjdete po hrádzi pozdĺž Dechtárskeho potoka a na jej konci pokračujte poľnou cestou smerom popod Ragáč do Hajnáčky. Oblasť Ragáča je národnou prírodnou rezerváciou, kde môžete vidieť posledné stopy sopečnej činnosti na Slovensku. V tejto oblasti nájdete aj ojedinelé druhy fauny a flóry.

------------------------------------------------------------------------

Trasa 3: Táto trasa vás zavedie k niektorým minerálnym prameňom a vodným plochám v našom regióne. Začína na Kurinci - rekreačnom stredisku v blízkosti Rimavskej Soboty, prechádza cez Hodejov, Bottovo a kúpele Číž až do rekreačného strediska Teplý vrch.

Z Rimavskej Soboty sa vydajte smerom na Kurinec. Pre tých, ktorí by sa chceli zdržať na Kurinci dlhšie, je tu aj možnosť ubytovania v hoteli alebo v kempe.Trasa z Kurinca vedie modrou turistickou cestou až pod Ortváň, odkiaľ sa spustite po poľnej ceste až do dediny Gemerček. Odtiaľto pokračujte do Hodejova, kde sa môžete občerstviť vodou z minerálnych prameňov. V obci nájdete ruiny stredovekého hradu, kaštieľ a klasicistický kostol.

Z Hodejova sa vydajte smerom na Bottovo. Tu nájdete vodnú nádrž Bottovo a o kúsok ďalej vodnú nádrž Martinová, ktorá je vyhlásená za chránený prírodný areál. Pokračujte do obce Číž, kde sú známe kúpele pre liečbu pohybového a obehového ústrojenstva. Z Číža zamierte k poslednému cieľu našej trasy - na Teplý vrch. Cestou sa zastavte v obci Veľký Blh. Je tu barokový kaštieľ s anglickým parkom, v ktorom nájdete pod korunami starých stromov príjemné miesto na oddych.

Z Veľkého Blhu je to na Teplý vrch už len kúsok. Návšteva tunajšieho rekreačného strediska bude určite príjemným rozptýlením po vašom cykloturistickom výlete.


Poznámka: Zdroj : TIK Rimavská Sobota 
TOP 3 atrakcie v okolí
Kurinec - Zelená voda
Vodná nádrž
CHKO Cerová vrchovina
CHKO
Zádielská dolina
Dolina

Ubytovanie v okolí
Objekt 1292
Kúpeľný hotel
39 €/noc
Objekt 1293
Kúpeľný hotel
39 €/noc
Objekt 1291
Kúpeľný hotel
42 €/noc

Chýbajú Vám v SKonline.sk informácie o Vašom okolí, radi by ste v SKonline.sk propagovali svoje služby či produkty?

Zapojte sa!


Slovakia spa resorts, Catering servis, Slovensko, Kúpele / Lázně, Ubytovanie, Víza do Austrálie, Austrálie
study in Australia, Slovensko - ubytování a lázně
SKonline® 2000-2012, Všetky práva vyhradené.