SKonline network :   Kúpele |  Ubytovanie |  Slovensko |  Catering |  Austrália |  Referáty | 

ubytovanie kúpele dovolenka teambuilding, catering, akcie fotogaleria spolupraca kontakt
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
Kvačianska dolina 
Fotogalérie Kvačianska dolina
Kvačianska dolina

Čaká na vás príjemná prechádzka v malebnom, horskom prostredí, ktorá sa každému vryje do pamäte. Uvidíte veľmi pôsobivý skalný útvar Jánošíkova hlava, rokliny, výhliadky na dolinu a na konci, malebné Mlyny Oblazy, ktoré si iste nenechajte ujsť.

Popis trasy:

Pod dolinou sa nachádza platené parkovisko, takže sa netreba báť o svoje auto. Odtialto mierne stúpajúc, nezabudnite na Jánošíkovu hlavu, ktorá na vás pozerá z ľavej strany. Počas daždivých dní táto skala dokonca „plače“.

Na mieste zvanom Kobyliny je priepasť. Odvážlivci, ktorí sa odhodlajú pozrieť do tejto 70 metrovej hĺbky môžu pozorovať na skalnej stene plesnivce, tiež koryto Kvačianky, ktorá túto dolinu vytvorila.

Iným, ešte vyššie položeným vyhliadkovým bodom sú Roháče, kde stojí aj tabuľa náučného chodníka a poukazuje na faunu v týchto miestach. Môžete sa z nej napríklad dozvedieť, že Kvačianska dolina a jej okolie sú biotopom medveďa hnedého. :) Výhľad z tohto skalného brala je skutočne nádherný.

Istotne pokračujte po chodníku, lebo to najlepšie na vás ešte len čaká. Keď uvidíte drevenú tabuľu s odbočkou na Mlyny Oblazy, neváhajte sa vydať po skratke naľavo. Za 5 minút ste na Mlynyoch, ktoré si zamilujete. V rozprávkovom prostredí, si môžte oddýchnuť, odbehnúť k neďalekému Ráztockému vodopádu, prípadne spoznať históriu a fungovanie týchto pamiatok.

Výlet na Kvačianskou dolinou je vhodný pre všetky tipy turistov, rovnako pre deti, či dôchodcov, nakoľko nejde o náročnú trasu. Veríme, že ak raz toto miesto navštívite, vrátite sa opäť.

Keďže Oblazy sú významnou križovatkou, dá sa odtiaľto pokračovať rôznymi smermi. Možno sa vrátiť do Kvačian, prípadne pokračovať do Jóbovej ráztoky k ľudovému rezbárovi p. Smutniakovi, ktorý Vám rád predstaví svoje diela. Môžete pokračovať na Huty, alebo na Veľké Borové a teda ísť pokračovať po náučnom chodníku Prosiecka-Kvačianska dolina. Cez Veľké Borové, Svorad a Prosiecku dolinu to aj s návratom do Kvačian z Prosieka trvá 5 hodín.

Ak by ste si radi urobili okruh Kvačianska - Prosiecka dolina, doporučujeme 2 alternatívy:

1. Zaparkovať v Kvačanoch, avšak neísť hore Kvačianskou dolinou. Choďte z Kvačian na Prosiek po žltej a následne hore Prosieckou dolinou atď. Z trasy takto "uvidíte viac" a ušetríte si pre niekoho možno menej príjemnú, záverečnú(!) hodinu šlapania, ktorá je medzi ústím Kvačianskej a ústím Prosieckej doliny.

2. Zaparkovať v Prosieku a ísť hore Prosieckou dolinou je lepšie ako začínať Kvačianskou dolinou, avšak na záver si pri tejto alternatíve necháte hodinové šlapanie popod horu z Kvačian do Prosieka. Po 5 hodinách na trase to býva trošku trápenie. Ak by ste to potrebovali, skúste sa spýtať v bufete na parkovisku pod dolinou v Kvačanoch, či by vás niekto nezviezol.Výber z fotogalérie k objektu
(klikni na fotku pre úplnú fotogalériu)
Kvačianska dolina Kvačianska dolina Kvačianska dolina Dolina v zime Kvačianska dolina


 
Ubytovanie v okolí
Objekt 1901
Vila
8 €/noc
Objekt 1734
Ubytovanie v súkromí
9 €/noc
Objekt 2946
Chata
10 €/noc

TOP 3 atrakcie v okolí
Mlyny oblazy
Pamiatka
1. Liptovský Mikropivovar
Pamiatka
Kvačany
Mesto/Obec

Chýbajú Vám v SKonline.sk informácie o Vašom okolí, radi by ste v SKonline.sk propagovali svoje služby či produkty?

Zapojte sa!


Slovakia spa resorts, Catering servis, Slovensko, Kúpele / Lázně, Ubytovanie, Víza do Austrálie, Austrálie
study in Australia, Slovensko - ubytování a lázně
SKonline® 2000-2012, Všetky práva vyhradené.