SKonline network :   Kúpele |  Ubytovanie |  Slovensko |  Catering |  Austrália |  Referáty | 

ubytovanie kúpele dovolenka teambuilding, catering, akcie fotogaleria spolupraca kontakt
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
Biele Karpaty 

Javorina - najvyšší vrchol Bielych Karpát.

Biele Karpaty sa nachádzajú na západe Slovenska a tvoria štátnu hranicu s Českou republikou v dĺžke 60 kilometrov. Sú vyhlásené za chránenú krajinnú oblasť a majú mnoho prírodných krás. Nachádzame tu viacero štátnych prírodných rezervácií (napr. Turecký vrch, Javorina, Luh pri obci Horní Němčí, Háj u Lipova a Vlčnovský háj), množstvo chránených prírodných výtvorov, chránených nálezísk a prírodných pamiatok, z ktorých najznámejšie sú Haluzická tiesňava, Krasín nad Dolnou Súčou, Vršatecké bradlá a ďalšie. Ťažiskom ochrany prírody sú hlavne neopakovateľné, vzácne krásy bielokarpatských lúk. Na území Bielych Karpát dokázali lesy, lúky, políčka a typické roztúsené kopaničiarske osídlenie s prvkami pôvodnej ľudovej architektúry vytvoriť dokonalý malebný celok.

K najvyšším vrcholom patrí Veľká Javorina (970 m), Velký Lopeník (912 m), Chmelová (925 m), Kobylinec (911 m), Čupec (819 m), Dúžník (807 m), Machnáč (771 m) a Kykula (746 m). Biele Karpaty tvoria rôznorodú a malebnú krajinu, v ktorej sa v dokonalej súhre striedajú lesy, lúky a polia. Lesy sú väčšinou listnaté, prevládajúcou drevinou je buk, v menšej miere sa vyskytuje dub, jaseň, javor, breza a lipa. V kopcoch Bielych Karpát pramení množstvo prítokov Váhu a darí sa tu rastlinám, ktoré nerastú nikde inde na Slovensku - najmä vzácnym druhom orchideí.

Oblasť Bielych Karpát ponúka veľmi dobré podmienky na zimné i letné športy. Nachádza sa tu veľa bežkárskych dráh a na Starej Myjave alebo Lopeníku si môžte aj zalyžovať. V lete máte k dispozícii viacero dobre značených turistický trás - najzaujímavejšou je hlavná hrebeňová trasa vedúca skoro celým hrebeňom Bielych Karpát. V oblasti sú tiež vhodné podmienky na cykloturistiku a vodné športy.


TURISTICKÉ TRASY 
  •  Turistika v okolí Starej Turej 
TOP 3 atrakcie v okolí
Myjava
Mesto/Obec
Trenčiansky hrad
Hrad
Beckov
Hrad

Ubytovanie v okolí
Objekt 890
Kúpeľný hotel
53 €/noc
Objekt 889
Kúpeľný hotel
53 €/noc
Objekt 176
Kúpeľný hotel
45 €/noc


Slovakia spa resorts, Catering servis, Slovensko, Kúpele / Lázně, Ubytovanie, Víza do Austrálie, Austrálie
study in Australia, Slovensko - ubytování a lázně
SKonline® 2000-2012, Všetky práva vyhradené.