SKonline network :   Kúpele |  Ubytovanie |  Slovensko |  Catering |  Austrália |  Referáty | 

ubytovanie kúpele dovolenka teambuilding, catering, akcie fotogaleria spolupraca kontakt
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
Mengusovce - chov koní a distančné jazdenie 

Chov koní v Mengusovciach ma dlhú históriu. Chovali sa tu ľahšie plemená koní na báze arabskej a lipickej krvi, teda arabolipicáni. Mengusovce sa nachádzajú na úpätí Vysokých Tatier v nadmorskej výške 850 m n.m, je teda zrejmé, že podmienky na chov koní sú tvrdé, pôda má nízku prirodzenú úrodnosť - krmivá majú nízku nutričnú hodnotu. Napriek tomu sú Mengusovce jednou z mála obcí, kde tradícia chovu koní neprerušene pokračuje až do súčasnosti.

V 80-tich rokoch zakúpilo vtedajšie JRD v národnom žrebčíne v Topoľčiankach arabského plnokrvného žrebca Tobroka - toto meno iste nie je priaznivcom distančného jazdenia na Slovensku neznáme. Tento žrebec zmenil plemenné zameranie mengusovského chovu na angloarabské, no predovšetkým úspešne odštartoval sériu športových úspechov na československej i medzinárodnej úrovni.

V roku 1993 poľnohospodárske družstvo v Mengusovciach chcelo nerentabilný chov koní zrušiť a kone rozpredať. V snahe zabrániť rozdeleniu chovu i strate koní, s ktorými toho toľko prežil, odkúpil Ján Gallo kone i prislúchajúcu techniku a založil jazdeckú spoločnosť HIPOTUR. Od tohto času si kone museli na seba zarobiť, čo podmieňovalo i ich výcvik. Okrem jazdeckých disciplín museli zvládnuť i prácu v záprahu. Tento fakt sa využíval i v športovom zápolení - kone sa okrem jazdeckých disciplín zúčastňovali i vozotajských pretekov.

Ponuka služieb je v HIPOTURe tradične bohatá. Veríme, že si z nej vyberiete presne to, čo Vás zaujíma a baví. Ponúkame služby v rôznych stupňoch náročnosti, od prechádzok v sedle s doprovodom, ktoré zvládne naozaj každý, cez jazdy v kočiaroch až po náročnejšie jazdecké túry do oblasti Nízkych či Vysokých Tatier.

Prechádzky v sedle s doprovodom. Jedna z najpopulárnejších služieb, obľúbená najmä začiatočníkmi a rodinami s deťmi. Najlepšia možnosť ako začať s jazdením.

Tí, čo sa radi vozia, iste ocenia prechádzky v pohodlnom kočiari. Previesť sa môžete po katastri obce Mengusovce, alebo po cestách známeho tatranského centra - Štrbského Plesa.

Zimnou obdobou jázd v kočiaroch sú prechádzky na saniach. Okrem Mengusovského katastra a Štrbského Plesa sa môžete vyviesť na Popradské Pleso, kde sa príjemne zohrejete s možnostou občerstviť sa a najesť.

V krytom Hipobuse sa spolu s priateľmi môžete odviesť na piknik v prírode, zaspievať si a určite nezmoknete. Hipobus je k dispozícii len pre jazdy v okolí Mengusoviec.

Tí, čo sa nechcú posadiť do sedla, no radi by zažili vzrušujúcu jazdu, iste ocenia celodenné výlety na terénnom koči (tzv. bugina). K dispozícii je jeden terénny kočiar pre 3, max. pre 4 ľudí.

Potulky tatranskou prírodou si môžete vychutnať v sedle našich koní, ktoré sú vo vytrvalostnom jazdení jedny z najlepších na Slovensku. Kratšie trasy sú orientované na kataster obce Mengusovce, celodenné výlety vedú k rôznym zaujímavým cieľom v okolí. (Važecká jaskyňa, salaš, vodopád ...). Skúsení jazdci si môžu trúfnuť i na výlet do vysokohorského prostredia Vysokých Tatier - o zážitky nebude núdza. Max. počet ôsob: 8.

Ak chcete vychutnať dynamiku konského cvalu stojac na lyžiach, ponúkame Vám severskú špecialitu - skijöring. Jednoducho sa chytíte lana a spoznáte, akú rýchlosť vie vyvinúť kôn. Túto službu poskytujeme iba v katastri obce Mengusovce. Max. počet osôb je 2.

V prípade záujmu využiť služby v Mengusovciach nás prosím kontaktujte na emailovej adrese info@skonline.sk.
 
TOP 3 atrakcie v okolí
Tatranský národný park
Národný park
Vysoké Tatry
Hory
Bielovodská dolina
Dolina

Ubytovanie v okolí
Objekt 1677
Ubytovanie v súkromí
8.96 €/noc
Objekt 1516
Kúpeľný hotel
25 €/noc
Objekt 1743
Kúpeľný hotel
14.27 €/noc


Slovakia spa resorts, Catering servis, Slovensko, Kúpele / Lázně, Ubytovanie, Víza do Austrálie, Austrálie
study in Australia, Slovensko - ubytování a lázně
SKonline® 2000-2012, Všetky práva vyhradené.