SKonline network :   Kúpele |  Ubytovanie |  Slovensko |  Catering |  Austrália |  Referáty | 

ubytovanie kúpele dovolenka teambuilding, catering, akcie fotogaleria spolupraca kontakt
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
Banská Štiavnica 
Fotogalérie Banská Štiavnica

Banská Štiavnica

Krásne staré mesto prekvapí návštevníkov predovšetkým svojimi oku lahodiacimi starými uličkami, námestiami a budovami, ktoré predstavujú skutočné poklady architektúry.

Mestské a banské práva obdržala Štiavnica už v roku 1238, avšak ťažba a spracovanie kovov, predovšetkým zlata a striebra siaha až do doby bronzovej. Mesto sa mohutne rozvilo v stredoveku po príchode viacerých nemeckých banských odborníkov, ktorí priniesli svoje nové progresívne poznatky z ťažby rudy. Dekrétom Márie Terézie z roku 1735 bola v Banskej Štiavnici založená prvá banská vysoká škola, ktorá bola zároveň jedinou vysokou školou tohoto druhu na svete a stala sa vzorom pre vznik neskoršej polytechniky v Paríži.

Históriu baníctva v regióne pripomína depozit minerálov, etnografické, archeologické a numizmatické zbierky zhromaždené v Slovenskom baníckom múzeu. Hlavná budova múzea, tzv. Kammerhof , je najväčší stavebný komplex v meste, ktorého pôvod siaha do 13. storočia. Múzeum má niekoľko špecializovaných oddelení a expozícií v ôsmych budovách a skanzene.

Dva kilometre od Banskej Štiavnice pozdĺž cesty k štiavnickým baniam sa nachádza múzeum v prírode. Okrem nadzemnej expozície pozýva záujemcov aj pod zemský povrch, kde na mieste činu predstavuje pracovné nástroje, vybavenie a metódy ťažby drahých kovov. Skanzen slúži návštevníkom od roku 1974 ako pôvodná časť šachty Ondrej zo 16. st. a o niečo staršej štóly Bartolomej.

Kedysi značne bohatá Banská Štiavnica patrila medzi najvýznamnejšieho mestá v stredovekom hornom Uhorsku. Rozložená v údolí a na okolitých kopcoch aj začiatkom tretieho tisícročia predstavuje najmä z kultúrneho, historického a architektonického hľadiska unikát hodný svetovej pozornosti.
 
TOP 3 atrakcie v okolí
Banská Štiavnica
Skanzen
Tajchy v Banskej Štiavnici
Pamiatka
Kaštieľ vo Sv. Antone
Sakralna pamiatka

Ubytovanie v okolí
Objekt 1970
Kúpeľný hotel
21 €/noc
Objekt 1661
Ubytovanie v súkromí
4.98 €/noc
Objekt 851
Kúpeľný hotel
48 €/noc


Slovakia spa resorts, Catering servis, Slovensko, Kúpele / Lázně, Ubytovanie, Víza do Austrálie, Austrálie
study in Australia, Slovensko - ubytování a lázně
SKonline® 2000-2012, Všetky práva vyhradené.