SKonline network :   Kúpele |  Ubytovanie |  Slovensko |  Catering |  Austrália |  Referáty | 

ubytovanie kúpele dovolenka teambuilding, catering, akcie fotogaleria spolupraca kontakt
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
Bardejov 
Fotogalérie Bardejov

Prvé písomné zmienky o Bardejove siahajú do 13. storočia, o dve storočia nato mesto zažilo vrchol hospodárskeho rozvoja najmä vďaka výrobe plátna, ktorej sa intenzívne venovali jeho obyvatelia. Mesto malo s priľahlými liečivými kúpeľmi aj mlyny, pivovar, teheľňu, jatky, mestskú váhu a bolo strediskom obchodu a remesiel.

Najdôležitejšia časť Bardejova je centrum tvorené pozdĺžnym námestím s významnými urbanisticko-architektonickými, umelecko-historickými a kultúrnymi stavbami. Medzi najvýznamnejšie pamiatky patrí gotický kostol svätého Egídia zo 14. st., gotické meštianske domy, kostol sv. františkánov, grécko-katolícky kostol, mestské opevnenie a súbor bývalých židovských kúpeľov, synagógy, hospodárskych a obytných stavieb. V strede námestia pozornosť zasluhuje mestská radnica z roku 1511. V jej priestoroch bolo už v roku 1907 otvorené Šarišské múzeum.

K Bardejovu sa neodmysliteľne viažu neďaleké kúpele. Okrem liečenia, rekreácie a oddychu od bežného života pozývajú návštevníkov aj na prechádzku minulosťou. V ich komplexe sa totiž nachádza najstaršia exhibícia ľudovej architektúry na Slovensku. Na ploche jeden a pol hektára bolo premiestnených tridsať drevených budov, obytných domov a hospodárskych stavieb. Jednoduché avšak o nič menej významné objekty skanzenu sú dva drevené kostolíky z 18.st. Pochádzajú z obcí Zboj a Mikulášová. Príjemným spestrením letnej turistickej sezóny v kúpeľoch bývajú vystúpenia folklórnych skupín, spevákov, tanečníkov a hudobníkov. Zaujímavé podujatia sa konajú na Deň hrnčiarov, Šarišskú nedeľu a Deň umení.
 
TOP 3 atrakcie v okolí
Bardejov
Skanzen
Dubnícke opálové bane
Príroda
Svidník
Skanzen

Ubytovanie v okolí
Objekt 238
Hotel
70 €/noc
Objekt 637
Kúpeľný hotel
53 €/noc
Objekt 638
Kúpeľný hotel
60 €/noc


Slovakia spa resorts, Catering servis, Slovensko, Kúpele / Lázně, Ubytovanie, Víza do Austrálie, Austrálie
study in Australia, Slovensko - ubytování a lázně
SKonline® 2000-2012, Všetky práva vyhradené.