SKonline network :   Kúpele |  Ubytovanie |  Slovensko |  Catering |  Austrália |  Referáty | 

ubytovanie kúpele dovolenka teambuilding, catering, akcie fotogaleria spolupraca kontakt
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
Nitra 

Nitra je mestom, o ktorom sa hovorí, že podobne ako Rím je založená na siedmich pahorkoch: na obore, hradnom kopci, Kalvárii, Cermáni, Borine, na Vŕšku a Martinskom vrchu. Nitra zohrávala nemalú úlohu pri tvorbe slovenských dejín, či už v súvislosti s Pribinom, Svätoplukom, sv. Cyrilom a Metodom alebo ako mesto s prvým kresťanským chrámom na našom území.

História Nitry sa začala písať  už na konci 5. storočia, kedy sa na jej územie prichádzajú prví Slovania. Historický vrchol svojej  slávy dosiahla Nitra v čase vlády kráľa Svätopluka. Už vtedy  (podľa historických dokumentov) Nitra nadobudla mestský charakter, ktorý si udržala až do súčasnosti.

Pre návštevníkov je zaujímavá až 39 nehnuteľnými, kultúrnohistorickými  pamiatkami, ktoré sa zachovali. Najviac z nich je situovaných v Hornom meste, ktoré je vyhlásené za pamiatkovú rezerváciu. Najvýznamnejšími sú, hradný komplex a Diecézna knižnica či Justičný palác. Pútavá svojim byzantským charakterom je aj židovská synagóga a kostol Matky Božej na Kalvárii, ktorý je známym pútnickým miestom.

Nitra je pravidelne navštevovaná nielen kvôli kultúrnohistorickým pamiatkam, ale aj výstave agrokomplex alebo významnému Divadlu Andreja Bagara. Návštevníci Nitry ocenia možnosť  prejsť sa po námestí a obdivovať pamätihodnosti mesta.  Nitra je dôležitým historickým, cirkevným a kultúrnym strediskom.
 
TOP 3 atrakcie v okolí
SPM v Nitre
Skanzen
Gýmeš
Hrad
Bojnický zámok
Hrad

Ubytovanie v okolí
Objekt 1296
Hotel
38 €/noc
Objekt 1408
Kúpeľný hotel
20 €/noc
Objekt 816
Kúpeľný hotel
49 €/noc


Slovakia spa resorts, Catering servis, Slovensko, Kúpele / Lázně, Ubytovanie, Víza do Austrálie, Austrálie
study in Australia, Slovensko - ubytování a lázně
SKonline® 2000-2012, Všetky práva vyhradené.