SKonline network :   Kúpele |  Ubytovanie |  Slovensko |  Catering |  Austrália |  Referáty | 

ubytovanie kúpele dovolenka teambuilding, catering, akcie fotogaleria spolupraca kontakt
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
Kvačany 
Fotogalérie Kvačany

Kvačany

Vypnite na Liptove, v malebnej dedinke Kvačany (7 dní)

Nachádzajú sa na úpätí Chočských vrchov a sú vstupnou bránou do známej Kvačianskej doliny. Vznikli ako potočná rádová dedina v 13. storočí. Dedina patrí k priekopníkom a propagátorom vidieckej turistiky. Poloha dediny v príjemnom, prírodou obklopenom prostredí s bohatými možnosťami krátkych či dlhších turistických výletov vytvára ideálne podmienky pre rozvoj vidieckeho turizmu. Okrem krásnych prírodných scenérii Kvačany ponúkajú aj zaujímavé kultúrne pamiatky. Čerstvo zrekonštruovaný gotický kostol z 13. storočia, tradičná ľudová architektúra vo forme malebných dreveníc, či množstvo drobných dielok ľudovej architektúry, ktoré zvýrazňujú jej rázovitosť.

Jednou z hlavných devíz tejto dedinky je jej poloha mimo hlavného cestného ťahu, nakoľko cesta tu končí. Kedysi využívaná cesta na Oravu cez Kvačiansku dolinu je dnes pre motoristov uzatvorená a namiesto nej bol vybudovaný horský priechod Holica. Návštevník Kvačian ocení predovšetkým pokoj a možnosti na relax. K dispozícii je športový areál s kvalitou trávnatou plochou, v zimnej sezóne je v prevádzke malý vlek.

Obec získala Cenu Liptova v kategórii Pekná obec, čo je zrejmé už po vstupe do dediny. Návštevníka hneď zaujme čisté prostredie, pekne upravené priedomia a celková starostlivosť o obec. Dobre rozvinuté je tu ubytovanie v súkromí, typické pre vidiecky cestovný ruch. Návštevník si tak môže na vlastnej koži vyskúšať spôsob bývania na vidieku v drevenici, či rodinnom dome a tak zakúsiť atmosféru života na vidieku.
 
TOP 3 atrakcie v okolí
Mlyny oblazy
Pamiatka
1. Liptovský Mikropivovar
Pamiatka
Kvačianska dolina
Dolina

Ubytovanie v okolí
Objekt 2946
Chata
10 €/noc
Objekt 1900
Penzión
30 €/noc
Objekt 2722
Drevenica
8 €/noc


Slovakia spa resorts, Catering servis, Slovensko, Kúpele / Lázně, Ubytovanie, Víza do Austrálie, Austrálie
study in Australia, Slovensko - ubytování a lázně
SKonline® 2000-2012, Všetky práva vyhradené.