SKonline network :   Kúpele |  Ubytovanie |  Slovensko |  Catering |  Austrália |  Referáty | 

ubytovanie kúpele dovolenka teambuilding, catering, akcie fotogaleria spolupraca kontakt
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
Borský Sv. Jur 

Obec Borský Svätý Jur si v roku 2004 pripomenula šesťstodesiate výročie prvej písomnej zmienky o obci. Je učupená v severozápadnom kúte Záhoria - Záhorskej nížiny. V názve obce je meno sv. Juraja, ktorému zasvätili prví usadlíci obce rímskokatolícky kostol.

Pôvodný kostol bol buď zničený alebo zrúcaný a na jeho mieste bol postavený v roku 1676 nový, ktorý patrí medzi významné kultúrne pamiatky obce. V Záhorskej galérii v Skalici sa nachádza bývalé pečatidlo obce, ktoré bolo vyrobené zo zliatiny - z mosadze. Skladá sa z pečatnej dosky a z držadla. Na pečatnej doske je rytina sv. Juraja - patróna obce. Medzi ďalšie významné pamiatky patria kaplnky, súsošie piety z roku 1715 a súsošie sv. trojice. V roku 1844 bol v obci postavený menší kaštiel rodiny Juraja Černého. Kaštiel dnes slúži ako domov sociálnych služieb. K samotnej dedine patria i osady Tomky, Húšky a Dolné Valy.

Na jednej z týchto osád - na osade Tomky, v rekreačnej oblasti sa nachádza kemping, ktorý je v prevádzke od 15. júna do 31. augusta. Je vo vlastníctve obce. Ubytovať sa možno v chatkách alebo ponúka kempové ubytovanie pre stany a karavany. V tesnej blízkosti kempingu je jazero, ktoré je vhodné na kúpanie a vodné športy. Kemping je jedným z ubytovacích miest v sieti cyklotrás. Celoročné ubytovanie a reštauračné služby ponúka Motel Tomky, z ktorého je pekný výhľad na jazero. Na osade Dolné Valy sa nachádza krajinná oblasť Červená hrádza. Okolité borovicové lesy ponúkajú v sezóne hojnosť rozmanitých druhov húb. Z osád sa dajú podnikať prechádzky do okolitých lesov.
 
TOP 3 atrakcie v okolí
Branč
Hrad
CHKO Malé Karpaty
CHKO
Korlátka
Hrad

Ubytovanie v okolí
Objekt 467
Kúpeľný hotel
36 €/noc
Objekt 506
Kúpeľný hotel
39 €/noc
Objekt 470
Kúpeľný hotel
39 €/noc

Chýbajú Vám v SKonline.sk informácie o Vašom okolí, radi by ste v SKonline.sk propagovali svoje služby či produkty?

Zapojte sa!


Slovakia spa resorts, Catering servis, Slovensko, Kúpele / Lázně, Ubytovanie, Víza do Austrálie, Austrálie
study in Australia, Slovensko - ubytování a lázně
SKonline® 2000-2012, Všetky práva vyhradené.