SKonline network :   Kúpele |  Ubytovanie |  Slovensko |  Catering |  Austrália |  Referáty | 

ubytovanie kúpele dovolenka teambuilding, catering, akcie fotogaleria spolupraca kontakt
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
Banská Bystrica 
Fotogalérie Banská Bystrica

Banská Bystrica námestie

Mestské privilégiá dostala od kráľa Bélu IV. už v roku 1255. Medzi týmito právami bolo právo kopať zlato, striebro, meď a ďalšie kovy, a tak zabezpečovať dlhotrvajúcu prosperitu mestu.

Pozornosť návštevníkov Banskej Bystrice si zasluhujú najmä dve námestia. Komplex objektov situovaných na Námestí Štefana Moyzesa pripadá mestskému hradu. Najvýznamnejšou budovou je gotický farský kostol panny Márie so zaujímavým interiérom a oltár sv. Barbary, ktorý zhotovil Majster Pavol z Levoče. Za farským kostolom sa nachádza Kostol sv. Kríža, vedľa neho stojí štíhly gotický Matiášov dom. Na jeho južnom priečelí je zobrazený erb kráľa Mateja Korvínskeho.

Námestie SNP patrí medzi najpozoruhodnejšie námestia na Slovensku kvôli jeho pôsobivej atmosfére. V hornej časti sa nachádza Kostol sv. Xaviera z počiatku 18.st. a baroková veža s hodinami. Námestie s Dolnou ulicou je lemované honosnými meštiackymi domami. Najprepychovejším z nich bol vybudovaný obchodnými spoločnosťami Thurzovcov a Fuggerovcov. Na opačnej strane ulice sa nachádza Benického dom s lodžiou, arkádami a fasádou s nástennými maľbami. Na rohu námestia a Lazovej ulice je bývalý Biskupský palác,  ktorý bol sídlom biskupa a prvého riaditeľa Matice Slovenskej Štefana Moyzesa.

Moderná história mesta sa spája so Slovenským národným povstaním, ktoré vypuklo práve v Banskej Bystrici. O tejto dôležitej udalosti sa návštevníci mesta môžu dozvedieť viac v múzeu umiestnenom vo vnútri Pamätníka SNP. Ten susedí s Butcherovou baštou, ktorá je časťou dobre zachovaných mestských hradieb.

Banská Bystrica je vyhľadávaná turistická destinácia. Nielen jej centrum je pôžitkom pre turistov. Prechádzkou von z mesta nájdu romantickú scenériu s malebnými dedinkami a krásnou prírodou.Výber z fotogalérie k objektu
(klikni na fotku pre úplnú fotogalériu)
1 Banská Bystrica Banská Bystrica Banská Bystrica Banská Bystrica


 
TOP 3 atrakcie v okolí
Nízke Tatry
Hory
NP Nízke Tatry
Národný park
CHKO Poľana
CHKO

Ubytovanie v okolí
Objekt 921
Hotel
20 €/noc
Objekt 2028
Kúpeľný hotel
28 €/noc
Objekt 1584
Ubytovanie v súkromí
13.28 €/noc

Chýbajú Vám v SKonline.sk informácie o Vašom okolí, radi by ste v SKonline.sk propagovali svoje služby či produkty?

Zapojte sa!


Slovakia spa resorts, Catering servis, Slovensko, Kúpele / Lázně, Ubytovanie, Víza do Austrálie, Austrálie
study in Australia, Slovensko - ubytování a lázně
SKonline® 2000-2012, Všetky práva vyhradené.