SKonline network :   Kúpele |  Ubytovanie |  Slovensko |  Catering |  Austrália |  Referáty | 

ubytovanie kúpele dovolenka teambuilding, catering, akcie fotogaleria spolupraca kontakt
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
Martin 
Fotogalérie Martin

Osada Martin ležala na kráľovskej pôde patriacej pod právomoc kráľovského kastelána sídliaceho na Sklabinskom hrade. V roku 1340 dostal od panovníka Karola Róberta mestské privilégiá.

Mesto sa niekoľkokrát významne zapísalo do dejín Slovenska. V roku 1861 tu podpísali Memorandum slovenského národa na protest proti maďarizácii. O dva roky na martinskej pôde bola založená kultúrna ustanovizeň Matica slovenská. K zvýšeniu vzdelania malo prispieť jedno z troch prvých slovenských gymnázií, ktoré tu našlo svoje miesto. Ochotnícke divadelníctvo a hudbu v meste rozvíjal Slovenský spevokol, ktorého význam vzrástol najmä po výstavbe Národného domu. Ten sa stal strediskom spoločenského života v Martine. V meste fungovala aj prvá ženská organizácia Živena.

Z iniciatívy nestora slovenského múzejníctva Andreja Kmeťa bola roku 1893 založená Muzeálna slovenská spoločnosť, ktorá dala základy prvému vedeckému vlastivednému výskumu a povýšila Martin na centrum slovenského múzejníctva. V októbri 1818 tu bola podpísaná Martinská deklarácia vyjadrujúca želanie Slovákov stať sa časťou Československej republiky.

Martin je sídlom Slovenského národného múzea a Národnej knižnice. Martinský cintorín vyhlásili za Národný cintorín, na ktorom našli miesto posledného odpočinku mnohé osobnosti spoločenského a kultúrneho života. Návšteva Martina je prechádzka históriou slovenského národa.Výber z fotogalérie k objektu
(klikni na fotku pre úplnú fotogalériu)
Martin Martin Martin Martin Martin


 
TOP 3 atrakcie v okolí
Martin
Skanzen
Malá Fatra
Hory
NP Malá Fatra
Národný park

Ubytovanie v okolí
Objekt 338
Chata
7.3 €/noc
Objekt 336
Hotel
19 €/noc
Objekt 1973
Kúpeľný hotel
35 €/noc

Chýbajú Vám v SKonline.sk informácie o Vašom okolí, radi by ste v SKonline.sk propagovali svoje služby či produkty?

Zapojte sa!


Slovakia spa resorts, Catering servis, Slovensko, Kúpele / Lázně, Ubytovanie, Víza do Austrálie, Austrálie
study in Australia, Slovensko - ubytování a lázně
SKonline® 2000-2012, Všetky práva vyhradené.