SKonline network :   Kúpele |  Ubytovanie |  Slovensko |  Catering |  Austrália |  Referáty | 

ubytovanie kúpele dovolenka teambuilding, catering, akcie fotogaleria spolupraca kontakt
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
Levoča 
Fotogalérie Levoča

Starobylá Levoča patrí medzi najkrajšie slovenské mestá. Preslávili ju najmä diela rezbárskeho Majstra Pavla a jeho oltár sv. Jakuba.

Najzaujímavejšou časťou mesta je podlhovasté námestie Majstra Pavla s farským Kostolom sv. Jakuba. Chrámový interiér predstavuje bohaté stredoveké cirkevné umenie zo Spiša. Najcennejšou pamiatkou je neskorogotický oltár sv. Jakuba, ktorý je s výškou 18,6 m  najvyšší svojho druhu na svete. Oltár vyrobili z lipového dreva v rokoch 1508 do 1517 v dielni Majstra Pavla, ktorý sa považuje za najväčšieho stredovekého umelca na území Slovenska.

Blízko kostola sa nachádza bývalá levočská radnica s arkádami. Z jej pôvodného gotického vzhľadu sa zachoval iba portál. Dnes je v radnici Múzeum Spiša. Treťou zaujímavou pamiatkou v meste je klasicistický evanjelický kostol z 19. st.

Na severnej strane námestia je významná budova, v ktorej sa v minulých storočiach obchodníci prechádzajúci Levočou zastavovali, vážili a prihlasovali svoj tovar. V jej susedstve sa nachádza grófsky dom. Bol jedným z najreprezentatívnejších grófskych domov v Uhorsku. Námestie je zakončené viac ako 50 meštianskými domami, z ktorých mnohé sa dodnes volajú podľa svojich bývalých vlastníkov. Patrí medzi ne Thurzov dom, Krupekov a Hainsov dom, kde kedysi fungovalo lýceum. Do dejín Slovenska sa zapísalo v roku 1844, kedy v ňom po prvýkrát zaznela revolučná pieseň, ktorá sa neskôr stala slovenskou štátnou hymnou.

Počas letnej turistickej sezóny priťahuje návštevníkov predstavenie o levočskej hradnej pani. Na námestí blízko Klietky hanby a evanjelického kostola herci v dobových kostýmoch vyrozprávajú smutný príbeh z dávnych časov.Výber z fotogalérie k objektu
(klikni na fotku pre úplnú fotogalériu)
Levoča Levoča Levoča Levoča Levoča


 
TOP 3 atrakcie v okolí
NP Slovenský Raj
Národný park
Slovenský Raj
Hory
Spišská Nová Ves
Mesto/Obec

Ubytovanie v okolí
Objekt 1277
Ubytovanie v súkromí
6.64 €/noc
Objekt 330
Hotel
27 €/noc
Objekt 1417
Kúpeľný hotel
27 €/noc

Chýbajú Vám v SKonline.sk informácie o Vašom okolí, radi by ste v SKonline.sk propagovali svoje služby či produkty?

Zapojte sa!


Slovakia spa resorts, Catering servis, Slovensko, Kúpele / Lázně, Ubytovanie, Víza do Austrálie, Austrálie
study in Australia, Slovensko - ubytování a lázně
SKonline® 2000-2012, Všetky práva vyhradené.