SKonline network :   Kúpele |  Ubytovanie |  Slovensko |  Catering |  Austrália |  Referáty | 

ubytovanie kúpele dovolenka teambuilding, catering, akcie fotogaleria spolupraca kontakt
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
Piešťany 
Fotogalérie Piešťany

Vychýrené kúpeľné mesto Piešťany leží na pravom brehu Váhu. Ročne sa v kúpeľoch lieči asi 45 tisíc pacientov, z ktorých tretina prichádza zo zahraničia. Stojatá voda ramena Váhu poskytuje vyhovujúce podmienky pre formovanie liečivého o bahna, ktoré v spojení s vodou z lokálneho sadrovcovo-sírneho prameňa sa používa na liečenie reumatických chorôb a chorôb pohybového ústrojenstva.

Najstarším kúpeľným zariadením sú klasicistické kúpeľné domy Napoleon z roku 1813. Kúpeľný ostrov spája presklený most tzv. Kolonáda. Chodcov prechádzajúcich mostom zaujmú dve leptané vitráže „Piesne z Detvy“ a „Na salaši“ realizované podľa návrhov Martina Benku. Na predmostí sa nachádza svetoznáma socha barlolamača od sochára Kühmayera ako symbol liečivej moci kúpeľnej liečby.

Na Kúpeľnom ostrove sa nachádza súbor historických objektov, medzi ktoré patria liečebné domy zo začiatku dvadsiateho storočia Zelený strom, Thermia Palace, Balneoterapia Irma, Jalta. Pozoruhodnou je aj zrúcanina sakrálnej stavby z 2. polovice 14. storočia Kláštor johanitov. Pobyt pacientom obohacujú koncerty, ktoré sa uskutočňujú v Kúpeľnej dvorane Kursalónu.

Z pamiatkového hľadiska ďalšími hodnotnými a zaujímavými stavbami v Piešťanoch sú Kaplnka pri kolonádovom moste a liečebný dom Slovan s pôvodným názvom „Grand hotel Royal“, ktorý postavili začiatkom 20. st ako prvú veľkú hotelovú stavbu v Piešťanoch.

Oddych uprostred prírody sľubujú Kúpeľný a Mestský park. Piešťany však ponúkajú aj ďalšie športové a rekreačné aktivity v blízkosti vodnej rezervácie Sĺňava na juhu mesta.Výber z fotogalérie k objektu
(klikni na fotku pre úplnú fotogalériu)
Piešťany Piešťany Piešťany Piešťany Piešťany


 
TOP 3 atrakcie v okolí
Vojenské historické múzeum Piešťany
Múzeum
Balneologické múzeum Piešťany
Múzeum
Sĺňava
Vodná nádrž

Ubytovanie v okolí
Objekt 1242
Apartmán
13.94 €/noc
Objekt 855
Kúpeľný hotel
57 €/noc
Objekt 2081
Kúpeľný hotel
51 €/noc

Chýbajú Vám v SKonline.sk informácie o Vašom okolí, radi by ste v SKonline.sk propagovali svoje služby či produkty?

Zapojte sa!


Slovakia spa resorts, Catering servis, Slovensko, Kúpele / Lázně, Ubytovanie, Víza do Austrálie, Austrálie
study in Australia, Slovensko - ubytování a lázně
SKonline® 2000-2012, Všetky práva vyhradené.