SKonline network :   Kúpele |  Ubytovanie |  Slovensko |  Catering |  Austrália |  Referáty | 

ubytovanie kúpele dovolenka teambuilding, catering, akcie fotogaleria spolupraca kontakt
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
Žilina 

Najkrajšou časťou Žiliny je historické centrum. Zrenovované sedemstoročné Mariánske námestie je typické domami s arkádami. Mesto malo bohatú a silnú tretiu vrstvu, preto aj meštianske domy sú bohato zdobené. V strede námestia je socha Nepoškvrnenej Panny Márie postavená na počesť rekatolizácie v roku 1738. V rámci rekonštrukcie námestia obnovili aj dve historické studne. Dominantami námestia sú kostol Najsvätejšej Trojice a vedľa stojaca 46 m vysoká Burianova veža. Dve stavby sú symbolom mesta. Na námestí netreba obísť mestskú radnicu.    

Druhým významným námestím je Námestie Andreja Hlinku, ktoré sa nachádza pod terasou rieky Váh. Za hranicou mestskej pamiatkovej rezervácie je pôsobivá budova Mestského úradu, pred ktorou stojí pamätník obetiam totalitného komunistického režimu, jediný na Slovensku.

Najstaršou architektonickou pamiatkou v Žiline je neskororománsky kostol sv. Štefana kráľa v časti Rudiny s cennou vnútornou výzdobou. Vzácnou pamiatkou je zrubový kostol sv. Juraja v mestskej časti Trnové. Kultúrne podujatia našli svoje miesto na Budatínskom zámku, ktorý je situovaný na sútoku Váhu a Kysuce. Ako strážny hrad vznikol v 13.storočí, dnes v ňom sídli Považské múzeum s expozíciou dejín Žiliny, archeológie a drotárstva. K zámku patrí aj historický park.
 
TOP 3 atrakcie v okolí
Hričovský hrad
Hrad
Súľovský hrad
Hrad
Bytčiansky kaštieľ
Hrad

Ubytovanie v okolí
Objekt 264
Chata
8.3 €/noc
Objekt 864
Kúpeľný hotel
50 €/noc
Objekt 863
Kúpeľný hotel
53 €/noc

Chýbajú Vám v SKonline.sk informácie o Vašom okolí, radi by ste v SKonline.sk propagovali svoje služby či produkty?

Zapojte sa!


Slovakia spa resorts, Catering servis, Slovensko, Kúpele / Lázně, Ubytovanie, Víza do Austrálie, Austrálie
study in Australia, Slovensko - ubytování a lázně
SKonline® 2000-2012, Všetky práva vyhradené.