SKonline network :   Kúpele |  Ubytovanie |  Slovensko |  Catering |  Austrália |  Referáty | 

ubytovanie kúpele dovolenka teambuilding, catering, akcie fotogaleria spolupraca kontakt
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
Dudince 

Dudince – kúpele ležia v nadmorskej výške 140 m n. m., na úpätí Krupinskej planiny. Vhodná poloha a nížnoteplá klíma sú tými najlepšími predpokladmi pre relaxáciu a  regeneráciu síl hostí. Dudince patria medzi miesta s najväčším počtom slnečných dní na Slovensku.

História tohto miesta má viac ako 700 rokov. Z obdobia existencie Rímskej ríše sa tu zachovali tzv. rímske kúpele v podobe 32 bazénov vytesaných do travertínovej skaly. Bazéniky využívali na kúpanie rímski vojaci a na základe toho bolo odvodené ich dnešné pomenovanie. 

Teplota termálnej vody v Dudinciach je 28,5 °C. Voda obsahuje šesť základných minerálnych prvkov, ktoré pôsobia blahodárne na pohybový aparát, srdcovo-cievne, reumatické ochorenia, vysoký tlak, kožné a ženské choroby. Využíva sa tiež na pitné kúry, ktoré liečia zažívacie ťažkosti. Komplexnú kúpeľnú starostlivosť i balneoterapiu poskytujú hosťom miestne kúpeľné domy.

Od mája do septembra je v Dudinciach otvorené verejné kúpalisko s minerálnou vodou. Okrem plávania majú návštevníci možnosť venovať sa aj ďalším športovým aktivitám ako tenis, minigolf, basketbal, volejbal, stolný tenis, biliard, turistika, cykloturistika. Dudince poskytujú svojim hosťom aj možnosť spoločenského vyžitia sa. Pravidelne sa tu organizujú tanečné zábavy so živou hudbou, koncerty, vystúpenia folklórnych skupín, premietanie filmov, výstavy.
 
TOP 3 atrakcie v okolí
CHKO Štiavnické Vrchy
CHKO
Sebechleby
Mesto/Obec
Hrušov
Mesto/Obec

Ubytovanie v okolí
Objekt 2687
Kúpeľný hotel
35 €/noc
Objekt 946
Kúpeľný hotel
47 €/noc
Objekt 1746
Kúpeľný hotel
34 €/noc

Chýbajú Vám v SKonline.sk informácie o Vašom okolí, radi by ste v SKonline.sk propagovali svoje služby či produkty?

Zapojte sa!


Slovakia spa resorts, Catering servis, Slovensko, Kúpele / Lázně, Ubytovanie, Víza do Austrálie, Austrálie
study in Australia, Slovensko - ubytování a lázně
SKonline® 2000-2012, Všetky práva vyhradené.