SKonline network :   Kúpele |  Ubytovanie |  Slovensko |  Catering |  Austrália |  Referáty | 

ubytovanie kúpele dovolenka teambuilding, catering, akcie fotogaleria spolupraca kontakt
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
Ždiar 
Fotogalérie Ždiar

Ždiar

Rázovitá goralská obec Ždiar leží medzi Belianskymi Tatrami a Spišskou Magurou a je turistickým centrom Belianskych Tatier. V roku 1977 bola vyhlásená za pamiatkovú rezerváciu ľudovej architektúry a dodnes je obec známa svojimi folklórnymi tradíciami.Typické goralské kroje sa tu nosili donedávna bežne v nedeľu alebo cez sviatky, dnes už ich ale vidíte naživo len počas vystúpení folklórnych súborov alebo v muzeálnej expozícii Ždiarskej izby.

Ždiar patril k významným turistickým centrám už v sedemdesiatych a osemdesiatych rokoch 20. storočia a jeho hlavnú klientelu vtedy tvorili hlavne turisti z Východného Nemecka. V súčasnosti sa tu aktívne rozvíja cestovný ruch, obec ponúka bohaté ubytovacie možnosti a tiež široké možnosti trávenia voľného času v lete i v zime.

Vyhlásením Belianskych Tatier za národnú prírodnú rezerváciu sa značne obmedzili pre návštevníkov Ždiaru možnosti turistiky v okolí a uzavretím turistických chodníkov tu zostal nakoniec jediný zelenoznačkovaný chodník vedúci po okraji rezervácie a naň nadväzujúci náučný chodník Monkova dolina - Kopské sedlo. Náučný chodník bol otvorený v roku 1993, jeho dĺžka dosahuje šesť kilometrov a celkové  prevýšenie je asi 900 metrov. Po celej trase náučného chodníka je nainštalovaných 6 zastávok s informačnými panelmi, ktoré vás informujú o zaujímavostiach Belianskych Tatier. Chodník je prístupný iba v lete, jednosmerne zdola a po zaplatení vstupného. V zime sú v okolí obce ideálne možnosti na bežkovanie a v Bachledovej doline si môžte výborne zalyžovať.Výber z fotogalérie k objektu
(klikni na fotku pre úplnú fotogalériu)
Ždiar Ždiar Ždiar Ždiar Ždiar


 
TOP 3 atrakcie v okolí
Tatranský národný park
Národný park
Vysoké Tatry
Hory
Bielovodská dolina
Dolina

Ubytovanie v okolí
Objekt 1239
Chata
5.97 €/noc
Objekt 1516
Kúpeľný hotel
25 €/noc
Objekt 1743
Kúpeľný hotel
14.27 €/noc

Chýbajú Vám v SKonline.sk informácie o Vašom okolí, radi by ste v SKonline.sk propagovali svoje služby či produkty?

Zapojte sa!


Slovakia spa resorts, Catering servis, Slovensko, Kúpele / Lázně, Ubytovanie, Víza do Austrálie, Austrálie
study in Australia, Slovensko - ubytování a lázně
SKonline® 2000-2012, Všetky práva vyhradené.