SKonline network :   Kúpele |  Ubytovanie |  Slovensko |  Catering |  Austrália |  Referáty | 

ubytovanie kúpele dovolenka teambuilding, catering, akcie fotogaleria spolupraca kontakt
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
Liptov 

Liptov je jednou z najnavštevovanejších oblastí na Slovensku vďaka neobvyklému prírodnému bohatstvu a výhodnej geografickej polohe. Obklopený nádhernými pohoriami Chočských Vrchov, Vysokých, Nízkych a Západných Tatier, Veľkej a Malej Fatry, zahŕňa rozsiahlu časť severu Slovenska. Na pomerne malom území je veľká diverzita prírodných zvláštností - vysoké hory, lúky, lesy, horské bystriny, jazerá, minerálne a termálne pramene, jaskyne, kvety, zvieratá - to všetko tvorí nepreberné množstvo úchvatností tohto rázovitého horského kraja.

Tento región ponúka okrem mora úplne všetko, za dostupné ceny a vo veľmi dobrej kvalite. Môžte tu robiť výbornú turistiku, relaxovať v kúpeľoch alebo termálnych prameňoch, navštíviť mnoho kultúrnych a historických pamiatok, využiť bohaté športové a adrenalínové možnosti tohto regiónu.

Ak máte radi turistiku, Liptov bude pre vás určite to pravé miesto. Nájdete tu všetko - od najľahších prechádzok za tichom až po najnáročnejšie vysokohorské hrebeňovky. Lokality ako Chočské Vrchy, Vysoké, Nízke a Západné Tatry, uspokoja každého. Náš tip - doporučujeme Vám Náučný chodník Prosiecka a Kvačianska dolina, hrebeňovku Roháčov alebo vysokohorský výstup na národný symbol Slovenska - Kriváň.

Liptov je pre svoje danosti samozrejme aj rajom pre ľudí túžiacich po športe, adrenalíne či zábave. Horská cyklistika, paragliding, splavovanie, rafting, jazda na koni, windsurfing, horolezectvo, paintball, lyžovanie, skialpinizmus, skijoring - a ešte o mnoho viac môžete prežiť práve tu. Náš tip - paragliding na Rohačke, rafting na umelom vodnom kanáli v Liptovskom Mikuláši, lyžovanie.

Na Liptove je veľké množstvo kvalitných lyžiarskych tratí, kde si vyberú začiatočníci i nároční lyžiari. Z najznámejších vyberáme lyžiarske stredisko Malinô Brdo nad mestom Ružomberok a stredisko Jasná v Demäňovskej Doline, kde si môžte zalyžovať pod Chopkom. Lyžiarske vleky sa nachádzajú prakticky na každom kroku - stačí si len vybrať.

Široké možnosti pre vodné športy ( člnky, vodné bicykle, surfy, skútre a iné ), kúpanie či najnovšie extrémne športy ponúka Liptovská Mara. Rybári taktiež neprídu zkrátk,a Liptovská Mara a dalšie lovné revíry sa stanú ich zamilovanými miestami. Po dohode s poľovníckymi združeniami je možné objednať na Liptove podľa schválených plánov aj poľovačku najmä na jeleniu a srnčiu zver, menej na diviačiu, prípadne medveďa.

Po turistike či atrakciami nabytom dni sú najobľúbenejším balzamom pre návštevníkov Liptova termálne vody na termálnom kúpalisku v Bešeňovej, kde mnohí návštevníci končia podvečer všetky dni. Ďalšie termálne kúpalisko s termálnym prameňom Rudolf môžete navštíviť v Liptovskom Jáne. Zariadenia s kúpeľným zameraním a rôznymi procedúrami môžete navštíviť v Lúčkach alebo v Liptovskom Jáne.

Veľkým bohatstvom Liptova sú jeho dediny a dedinky. Nájdete tu tradičné salaše, kde samozrejme môžete vychutnať tradičné výrobky z mlieka a syra, bryndzové halušky, liptovské pirohy, žinčicu, tradičné hospodárstvo, kroje a architektúru. Na svoje si prídu aj milovníci folklóru, pretože na Liptove sa koná mnoho folklórnych slávností a festivalov.

Počas nepriaznivého počasia je tu pre Vás vynikajúca možnosť strávenia voľného času návštevou jaskýň Demänovská ľadová jaskyňa, Demänovská jaskyňa Slobody a Važecká jaskyňa.

Čo by ste si nemali nechať na Liptove ujsť!

- celoročne otvorene termálne kúpalisko Bešeňová
- jaskyne na Liptove
- Liptovská Mara
- keltské múzeum v prírode Havránok
- skanzen Vlkolínec (UNESCO) a múzeum Liptovskej dediny Pribylina
- Likavský hrad, Starhrad
- pôvodná tradičná architektúra Liptova, drevenice
- turistika - Prosiecka a Kvačianska dolina, hrebeňovka Roháče, Vysoké Tatry, Chočské vrchy
- pôvodné vodné mlyny Oblazy
- drevený artikulárny kostol Svätý Kríž
- kúpele Lúčky
- liptovské dediny - Kvačany, Veľké Borové, Žiar

Liptov poskytuje nespočetné možnosti trávenia dovolenky a voľného času.
 
TOP 5 atrakcie v okolí
Mlyny oblazy
Pamiatka
1. Liptovský Mikropivovar
Pamiatka
Kvačianska dolina
Dolina
Prosiecka dolina
Dolina
Vlkolínec
Skanzen

Ubytovanie v okolí
Objekt 977
Chata
9.63 €/noc
Objekt 1272
Ubytovanie v súkromí
4.98 €/noc
Objekt 1677
Ubytovanie v súkromí
8.96 €/noc


Slovakia spa resorts, Catering servis, Slovensko, Kúpele / Lázně, Ubytovanie, Víza do Austrálie, Austrálie
study in Australia, Slovensko - ubytování a lázně
SKonline® 2000-2012, Všetky práva vyhradené.