SKonline network :   Kúpele |  Ubytovanie |  Slovensko |  Catering |  Austrália |  Referáty | 

ubytovanie kúpele dovolenka teambuilding, catering, akcie fotogaleria spolupraca kontakt
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
Tatry 

Región Tatry je najnavštevovanejším a najatraktívnejším regiónom Slovenska. Je to ideálne miesto na trávenie vašej dovolenky a nájdete tu takmer všetko. Národný symbol Slovenska vrchol Kriváň, Tatranský Národný Park (TANAP) s prekrásnou prírodou, jedinečnú flóru a faunu (endemické druhy, ktoré sa nenachádzajú na žiadnom inom mieste na svete - kamzík, svisť, klinček včasný), ideálne podmienky na horskú turistiku, horolezectvo alebo lyžovanie, kúpele, termálne kúpalisko - jednoducho - Tatry stojí zato vidieť.

Vysoké Tatry sú najmenšie európske veľhory, jediné horstvo alpínskeho charakteru na Slovensku. Vačšina územia patrí do zákonom chráneného národného parku TANAP, nachádza sa tu najvyšší vrchol Slovenska - Gerlachovský štít (2655 m) a mnohé ďalšie atraktívne vysokohorské končiare. Je tu vybudovaných mnoho turistických chodníkov, z tatranských dolín sa ľahko dostanete do vysokohorských sediel a dolín, na plesá.

Pohyb ľudí v chránenom území TANAPu je prísne regulovaný a návštevníci sa tu môžu pohybovať len po verejných komunikáciách, turistických značkovaných chodníkoch a musia dodržiavať všetky pokyny pre návštevníkov TANAPu (sezónne uzávery, značky). Hlavné turistické trasy sú otvorené každoročne len od 15.06 do 31.10., počas zimnej sezóny sú v prevádzke len chodníky k vysokohorským chatám a hotelom. Túry mimo značkovaných chodníkov je možné absolvovať len v sprievode horských vodcov a sprievodcov s platným povolením.

Turistiku do vysokých nadmorských výšok môžu vďaka doprave uskutočniť aj turisticky menej zdatní ľudia. Pomože Vám pozemná lanovka na Hrebienok, dve visuté lanovky Vás dostanú na Skalnaté Pleso a odtiaľ sa môžte dostať ďalšou visutou lanovkou až na vrchol Lomnického štítu, sedačkové lanovky na Solisko alebo Lomnické sedlo vedú tiež do vysokých nadmorských výšok. Na 10 tatranských vrcholov vedú turistické značky a o bezpečnosť turistov na stará Tatranská horská služba

Tatry ponúkajú výborné možnosti na rôzne druhy športov. Sú tu výborné podmienky na horolezectvo alebo cykloturistiku na vyznačených cyklotrasách, atraktívne sú aj prechádzky na koňoch. Pre adrenalínových nadšencov je k dispozícii bungee-jumping, lety na padákoch alebo závesných klzákoch. Región ponúka tiež ideálne podmienky na lyžovanie v špičkových lyžiarskych strediskách - Štrbské Pleso, Skalnaté Pleso, Starý Smokovec, Bachledova dolina, Tatranská Lomnica, Ždiar.

Za návštevu určite stojí i pamiatková rezervácia ľudovej architektúry - Ždiar. Táto rázovitá tatranská dedina je známa hlavne svojimi ždiarskymi krojmi a typickou architektúrou, drevenicami s modrým škárovaním a bielym jedličkovým ornamentom na farebných okenných rámoch.

Ak máte záujem o termálne kúpalisko - sedem kilometrov južne od Kežmarku sa nachádza termálne kúpalisko Vrbov so 7 bazénmi a liečivou pitnou vodou. O termálnom prameni vo Vrbove sa hovorí, že má najliečivejšiu vodu v strednej Európe.

Neopakovateľné prostredie a unikátna vysokohorská klíma Vysokých Tatier ma tiež liečivé účinky a pozitívne vplýva na chronické ochorenia dýchacieho systému. Kúpele Štrbské Pleso a Nový Smokovec sa  špecializujú hlavne na liečbu ochorení horných dýchacích ciest, klimatoterapiu a celkovú prevenciu voči civilizačným chorobám a pokiaľ si chcete oddýchnuť a načerpať nové sily, je to to pravé miesto pre vás.

V celej oblasti nájdete veľké množstvo ubytovacích možností - od ubytovania v súkromí po luxusné hotely.
 
TOP 5 atrakcie v okolí
Ogrod svätých Sedmopočetníkov
Sakralna pamiatka
Tatranský národný park
Národný park
Vysoké Tatry
Hory
Bielovodská dolina
Dolina
Pribylina
Skanzen

Ubytovanie v okolí
Objekt 1516
Kúpeľný hotel
25 €/noc
Objekt 1743
Kúpeľný hotel
14.27 €/noc
Objekt 2903
Kúpeľný hotel
50 €/noc


Slovakia spa resorts, Catering servis, Slovensko, Kúpele / Lázně, Ubytovanie, Víza do Austrálie, Austrálie
study in Australia, Slovensko - ubytování a lázně
SKonline® 2000-2012, Všetky práva vyhradené.