SKonline network :   Kúpele |  Ubytovanie |  Slovensko |  Catering |  Austrália |  Referáty | 

ubytovanie kúpele dovolenka teambuilding, catering, akcie fotogaleria spolupraca kontakt
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
Zamagurie 

Zamagurie sa nachádza severovýchodne od Vysokých Tatier (cca 50 km). Pieninský národný park, ktorého je súčasťou, vyniká neobyčajnými prírodnými krásami, bralnatými hrebeňmi, bohatou faunou a flórou. V tomto malebnom regióne nájdeme zachovanú ľudovú architektúru, historické i kultúrne pamiatky, liečivé pramene a kúpele, jedinečné a vzácne druhy fauny a flóry, mnoho možností turistiky, cykloturistiky a aktívneho trávenia voľného času. Oblasť má ideálne podmienky na rozvoj cestovného ruchu a agroturistiky, ponúka dostatok služieb a možností ubytovania v súkromí alebo v rodinných penziónoch. Zaujme tiež typický folklór a tradičné goralské jedlá.

Najväčšou atrakciou je splav na tradičných Goralských drevených pltiach, organizovaný v dĺžke 11 kilometrov po rieke Dunajec, pretekajúcou hlbokým kaňonom Pienin s výhľadom na nádherné belostné vápencové bralá, pozoruhodné skalné útesy a tiesňavy. Nástupné miesta na Slovenskej strane sú za obcou Majere a na začiatku obce Červený Kláštor, splav sa končí pri obci Lesnica, štátnej hranici s Poľskom. Sezóna trvá od 1. apríla do 31. októbra a dĺžka plavby najkrajšou časťou Pienin, Prielomom Dunajca, je 9 kilometrov. Okrem splavu na tradičných pltiach možte splaviť Dunajec aj na vlastných alebo požičaných lodiach.

Na brehu rieky Dunajec sa nachádza starobylá obec Červený Kláštor, ktorého história sa spája najmä s národnou kultúrnou pamiatkou - Kartuziansko-Kamaldutským kláštorom zo 14. storočia, zasadeným do nádhernej pieninskej scenérie pod vrchom Tri Koruny. Kláštor preslávil najmä mních Cyprián pestovaním liečivých bylín a zostavením rozsiahleho herbára, ktorý je spolu s barokovými plastikami z neďalekého kostola vystavený v rámci expozície Národopisného múzea v objekte kláštora. V časti obce Červený Kláštor – kúpele sa nachádza tiež liečivý mineálny prameň.

Najzachovalejšou goralskou obcou v Zamagurí je Osturňa, ktorá bola vyhlásená za pamiatkovú rezerváciu ľudovej architektúry. V reťazovej zástavbe sa tu nachádza mnoho tradičných drevených trojpriestorových domov s uzavretými dvormi, ktorých rámy okien, nárožné konce brvien i škárovanie medzi brvnami sú často maľované. V obci sa ďalej nachádzajú tri prírodné jazierka a ponúka sa Vám tu čarokrásny pohľad na Spišskú Maguru a Belianske Tatry.

Za návštevu stojí i prírodná rezervácia modrozeleného Jezerského jazera. Nachádza sa uprostred smrekového lesa pod hlavným hrebeňom Spišskej Magury, na juh od obce Jezersko.

Pieninský národný park ponúka veľa možností pešej turistiky. Všetky chodníky sú na Slovenskej strane dobre značené a s kvalitnou mapou si určite vyberiete tú pravú túru pre Vás. V Zamagurí si užijete aj cykloturistiku - prechádza ním Spišská cyklomagistrála a veľa dalších značkovaných cyklotrás. Na svoje si tu prídu aj milovníci poľovníctva a rybolovu, v zime sú tu dobré podmienky na lyžovanie i bežkovanie.

Určite Vám odporúčame aj návštevu Poľskej strany Pienin, kde stojí za zastavenie strážny hrad Czorsztyn, drevený kostolík v Grywalde, skanzen ľudovej architektúry Kluszkowce, zámok Niedzica alebo kúpeľné mestečko Szczawnica so svojou novovybudovanou tobogánovou dráhou.

Čo si nenechajte ujsť?
- Stará Ľubovňa
- Červený Kláštor
- Ľubovniansky hrad, Ľubovnianske múzeum Stará Ľubovňa
- kúpele Vyšné Ružbachy
- Pieninský Národný park, Tri koruny
- Haligovské skaly
- prielom Dunajca a splav na pltiach po tejto rieke
- Osturňa – rezervácia ľudovej architektúry
- Zamagurské folklórne slávnosti
- špeciality goralskej kuchyne
- atrakcie na poľskej strane
- pešia turistika, cykloturistika, rafting
 
TOP 5 atrakcie v okolí
Pieninský národný park
Národný park
Stará Ľubovňa
Skanzen
Tiesňava Ľubovňa
Dolina

Ubytovanie v okolí
Objekt 569
Kúpeľný hotel
45 €/noc
Objekt 568
Kúpeľný hotel
22 €/noc
Objekt 567
Kúpeľný hotel
16 €/noc


Slovakia spa resorts, Catering servis, Slovensko, Kúpele / Lázně, Ubytovanie, Víza do Austrálie, Austrálie
study in Australia, Slovensko - ubytování a lázně
SKonline® 2000-2012, Všetky práva vyhradené.