SKonline network :   Kúpele |  Ubytovanie |  Slovensko |  Catering |  Austrália |  Referáty | 

ubytovanie kúpele dovolenka teambuilding, catering, akcie fotogaleria spolupraca kontakt
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
Donovaly 
Fotogalérie Donovaly


Donovaly - jedno z najvýznamnejších lyžiarských stredísk na Slovensku. Lyžiarske terény ponúkajú výborné lyžiarske podmienky pre všetky kategórie lyžiarov, od začiatočníkov až po vyznávačov adrenalínových svahov.

Naša spoločnosť sa prevádzkovaním osobných horských dopravných zariadení snaží o poskytovanie kvalitných a komplexných služieb. Dominantou lokality je trojsedačková lanovka na Novú Hoľu (1360 m n. m.), ktorej dĺžka je 1325 m a kapacita prepravovaných osôb 1305 za hodinu. Okrem sedačkovej lanovky je pre milovníkov bieleho športu k dispozícii 14 vlekov o kapacite 10.050 prepravených osôb za hodinu. V súčasnosti upravujeme 10 km zjazdoviek. Pripravenosť lyžiarských tratí zabezpečuje tím odborne vyškolených pracovníkov na výkonných strojoch Kassbohrer.
Prvoradou úlohou je bezpečnosť a spokojnosť lyžiarskej verejnosti, preto naša spoločnosť pristupuje k otázke úpravy zjazdoviek veľmi precízne. V roku 1998 bolo vybudované umelé zasnežovanie zjazdovky na Novú Hoľu a v roku 1999 aj zjazdoviek na Záhradišti, ktoré poskytuje výborné podmienky pre menej zdatných lyžiarov a labužníkov turistického lyžovania. V súčasnosti zasnežujeme približne 5 km zjazdoviek.

Veľmi zaujímavou atrakciou je večerné lyžovanie pri umelom osvetlení, diskotéky na snehu, prírodné klzisko pri čerpacej stanici na Mišútoch, vozenie na psích záprahoch, paragliding, lety v tandeme a iné zábavné aktivity na snehu.

Donovaly sú aj výbornou príležitosťou pre bežecké lyžovanie s traťami až do 30 km. V spolupráci s horskou službou zabezpečujeme v zime výcvik horolezectva, ski alpinizmus, vodcovskú činnosť pre vysokohorskú turistiku.

Neodeliteľnou súčasťou zimných Donovál sú preteky psích záprahov.

Radosť z pobytu zabezpečujú aj SKI servisy s kompletnými požičovňami lyžiarskej výstroje a lyžiarske školy.

Zimná sezóna na Donovaloch začína zvyčajne 1. decembra a končí začiatkom apríla. V marci sú ideálne podmienky na jarnú lyžovačku a prekrásnym výhľadom na zasneženú a slnkom zaliatu prírodu.


poznámka: Ďakujeme správcom stránok www.skidonovaly.sk za poskytnutie materiálov, ktoré môžete vidieť na týchto stránkach. 
TOP 3 atrakcie v okolí
Donovaly
Mesto/Obec
Banská Bystrica
Mesto/Obec
Nízke Tatry
Hory

Ubytovanie v okolí
Objekt 1272
Ubytovanie v súkromí
4.98 €/noc
Objekt 2882
Kúpeľný hotel
60 €/noc
Objekt 316
Apartmán
16 €/noc


Slovakia spa resorts, Catering servis, Slovensko, Kúpele / Lázně, Ubytovanie, Víza do Austrálie, Austrálie
study in Australia, Slovensko - ubytování a lázně
SKonline® 2000-2012, Všetky práva vyhradené.