SKonline network :   Kúpele |  Ubytovanie |  Slovensko |  Catering |  Austrália |  Referáty | 

ubytovanie kúpele dovolenka teambuilding, catering, akcie fotogaleria spolupraca kontakt
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
Jasenská dolina - strediská Kašová a Lehota 

Kapacita: 5000 osôb/hod.
Prevýšenie: 170 m

V posledných rokoch zvlášť milovníci lyžovania vedia oceniť možnosti, ktoré im ponúka stredisko KAŠOVÁ. Stredisko sa nachádza v dolnej časti Jasenskej doliny (2,5 km od obce Belá - Dulice). Je dobre prístupné asfaltovou cestou z obce Belá - Dulice, ktorá je celoročne udržiavaná. Prístup z obce Turčianske Jaseno je náročnejší.

V bezprostrednej blízkosti vlekov je veľkokapacitné parkovisko pre osobné autá a autobusy. Severné svahy na KAŠOVEJ sú upravované, vhodné pre menej náročných i pokročilejších lyžiarov. Veľkou prednosťou strediska je, že má vybudovaný zasnežovací systém (kanóny firmy LATEMAR). V stredisku sú rôzne typy lyžiarskych vlekov (3 vleky do 200 m, 3 vleky nad 200 m), ktoré spolu (bez lanovky) dávajú kapacitu 2600 os./hod. Prepravná kapacita sa sprevádzkovaním lanovky v r. 1998 zvýšila na 5000 os./hod. Štvorsedačková lanovka ENTERPRISE významne prispela k spokojnosti lyžiarov znížením čakacej doby. Má dĺžku 647 m pri prevýšení 140m, prepravná doba je 5,4 min.

Celý lyžiarsky areál je osvetlený. Denne (okrem nedele) je v stredisku večerné lyžovanie v čase od 16,30 do 20,00 hod. Denná prevádzka strediska je od 9,00 hod do 16,00 hod.

V Jasenskej doline sú výborné podmienky i pre bežecké lyžovanie a horskú turistiku. Upravované sú 3 bežecké trate v dĺžke celkom 7 km, značené trate majú dĺžku 3 km. Východiskom je stredisko KAŠOVÁ. Lyžiarska sezóna trvá podľa klimatických podmienok od 15.12 do 31.3. Hromadnú dopravu do strediska zabezpečuje SAD počas víkendov celoročne, počas zimnej sezóny aj cez týždeň (podľa podmienok). V stredisku je zabezpečená poriadková služba.

SLUŽBY v stredisku:
- informačné centrum
- bufety – rýchle občerstvenie
- skiservis
- úschovňa batožín
- lyžiarska škola
- požičovňa lyžiarskej výstroje
- ubytovanie a stravovanie
- lyžiarska služba

Stredisko LEHOTA sa nachádza v strednej časti Jasenskej doliny (1 km východne od strediska KAŠOVÁ). Lyžiarske terény sú vhodné pre náročnejších lyžiarov. Svahy sú upravované, ale závislé od snehových podmienok. Vlek TATRAPOMA je dlhý 700 m s prevýšením 170 m. Prepravná kapacita je 700 os./hod. Priamo pri vleku sa nachádza parkovisko.

Prevádzka strediska je denne od 9,00 hod. do 16,00 hod.

SLUŽBY v stredisku:
- bufet – rýchle občerstvenie
- ubytovanie a stravovanie
- jazda na koni, na saniach
 
TOP 3 atrakcie v okolí
Strečno
Hrad
Mlyny oblazy
Pamiatka
Oravský hrad
Hrad

Ubytovanie v okolí
Objekt 816
Kúpeľný hotel
49 €/noc
Objekt 815
Kúpeľný hotel
49 €/noc
Objekt 2199
Kúpeľný hotel
51 €/noc


Slovakia spa resorts, Catering servis, Slovensko, Kúpele / Lázně, Ubytovanie, Víza do Austrálie, Austrálie
study in Australia, Slovensko - ubytování a lázně
SKonline® 2000-2012, Všetky práva vyhradené.