SKonline network :   Kúpele |  Ubytovanie |  Slovensko |  Catering |  Austrália |  Referáty | 

ubytovanie kúpele dovolenka teambuilding, catering, akcie fotogaleria spolupraca kontakt
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
Pieninský národný park 
Vyhlásený: 1.1.1967
Rozloha: 2125 ha

Pieniny sú najstarším európskym národným parkom rozkladajúcim sa na území dvoch štátov. Pozornosť návštevníkov už z diaľky upútava najkrajší prírodný útvar skaly Tri koruny. Menej zdatní turisti však ocenia prechádzky príjemnými lesmi národného parku. Pokojnú prírodu narúša zvuk dravej horskej riečky Dunajec, ktorá ponúka skvelé možnosti na rafting a splavovanie na drevených pltiach ako za starých čias. Cesta vedie z Červeného Kláštora deväť kilometrov prielomom Dunajca do prístavu v Lesnici. Vrátiť sa späť je možné vypožičanými bicyklami alebo jednoducho pešo cez Haligovské skaly. V každom prípade by turisti mali mať so sebou aj pas, pretože poľská strana Pienin je rovnako krásna ako naša.

Najnavštevovanejším turistickým centrom v Pieninách je kúpeľná obec Červený Kláštor. Meno dostala podľa starobylého kláštora na pravom brehu Dunajca, ktorý bol od 11.st. striedavo obývaný Benediktínmi a Kartuziánmi. Do dejín kláštora i celého kraja sa najviac zapísal fráter Cyprián, autor pozoruhodného herbára. Podľa starej legendy tento žobravý mních vynašiel lietajúci stroj a niekoľkokrát ho sám skúšal. Vzlietol z Troch korún na Slovensku a pristál na brehu plesa Morské oko v poľských Tatrách. Prekvapený svedkovia nazvali Cypriána Lietajúcim mníchom. Cirkev bola pobúrená jeho vynálezom a tak "diabolský stroj" verejne spálila na námestí v Spišskej Belej. Statočný mních padol do väzenia na doživotie.

Informácie o žobravom mníchovi a Zamagurí zhromažďuje a návštevníkom ponúka kláštorné múzeum. V priestoroch cirkevnej stavby sa nachádza aj gotický kláštorný kostol sv. Antona zo 14. st., zachovalé kláštorné cely s malými záhradkami a zrenovovaný mlyn.

Zahŕňa štátne prírodné rezervácie: Belianske lúky, Prielom Dunajca

Chránené prírodné výtvory: Haligovské skaly, Aksamitka, Jarabinský prielom, Jazerské jazero, Prielom Lesnického potoka, Malé jazero, Kráter, Ozero, Veľke Osturňanské jazero
 
Ubytovanie v okolí
Objekt 644
Rekreačné stredisko
7.97 €/noc
Objekt 658
Penzión
8.63 €/noc
Objekt 569
Kúpeľný hotel
45 €/noc

TOP 3 atrakcie v okolí
Stará Ľubovňa
Skanzen
Tiesňava Ľubovňa
Dolina
Červený Kláštor
Sakralna pamiatka


Slovakia spa resorts, Catering servis, Slovensko, Kúpele / Lázně, Ubytovanie, Víza do Austrálie, Austrálie
study in Australia, Slovensko - ubytování a lázně
SKonline® 2000-2012, Všetky práva vyhradené.