SKonline network :   Kúpele |  Ubytovanie |  Slovensko |  Catering |  Austrália |  Referáty | 

ubytovanie kúpele dovolenka teambuilding, catering, akcie fotogaleria spolupraca kontakt
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
NP Muránska Planina 
Vyhlásený: 1.10.1997
Rozloha: 21931 ha
Zahŕňa štátne prírodné rezervácie: Bacúšska jelšina, Cigánka, Hrdzavá, Hradová, Javorníková, Kášter, Klenovské blatá, Klenovský Vepor, Malá Stožka, Veľká Stožka, Poludnica, Rohoznianska jelšina, Suché doly, Šarkanica

Je to jeden zo Slovenských najzachovalejších národných parkov. Okrem nádhernej prírody sa vyznačuje hlavne mnohými chránenými a vzácnymi druhmi rastlinstva a živočíšstva. Najvyšším vrchom je Fabova hoľa /1439m/. Kras oblasti je vybudovaný vápencami a dolomitami. Povrchové krasové javy - hlboké doliny vznikli činnosťou vody, eróziou alebo zrútením jaskynných stropov. Územie je popretínané množstvom puklín až vznikli priepasti /v evidencii ich je cca 15, až do hĺbky 115m, niektoré sú na dne trvale zaľadnené/, množstvo ich je bezodtokových. Muránska planina je známa aj svojím úctihodným počtom jaskýň - 116. To súvisý aj z množstvom ponorov potokov a vyvieračkami.

Osobitné prírodné pomery planiny podmieňujú výskyt teplomilných a horských spoločenstiev živočíchov i veľmi vzácnych druhov. Neprehliadnuteľným historickým monumentom planiny je povesťami opradený Muránsky hrad.


 
Ubytovanie v okolí
Objekt 912
Apartmán
8.3 €/noc
Objekt 1245
Penzión
13.28 €/noc
Objekt 2906
Kúpeľný hotel
50 €/noc

TOP 3 atrakcie v okolí
Valaská Belá - sklárska ručná výroba
Skanzen
Nízke Tatry
Hory
NP Nízke Tatry
Národný park


Slovakia spa resorts, Catering servis, Slovensko, Kúpele / Lázně, Ubytovanie, Víza do Austrálie, Austrálie
study in Australia, Slovensko - ubytování a lázně
SKonline® 2000-2012, Všetky práva vyhradené.