SKonline network :   Kúpele |  Ubytovanie |  Slovensko |  Catering |  Austrália |  Referáty | 

ubytovanie kúpele dovolenka teambuilding, catering, akcie fotogaleria spolupraca kontakt
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
Tatranský národný park 
Fotogalérie Tatranský národný park
Vyhlásený: 18.12.1948
Rozloha: 76763 ha
západ-východ: 42 km
sever-juh: 17 km

Zahŕňa štátne prírodné rezervácie: Juráňova dolina, Mních, Machy, Roháčske plesá, Kotlový žľab, Úplazíky, Sivý vrch, Osobitá

Chránené prírodné výtvory: Mačie diery, Hybická tiesňava, Alabastrová jaskňa, Brestovská jaskyňa, Belianska jaskyňa, jaskyňa Javorinka /najdlhšia jaskyňa TANAPU/

TANAP zahŕňa najvyššie horstvo Karpatského oblúka - Vysoké Tatry. Má obdivuhodnú rozmanitosť prírodných javov s množstvom strmých strání, kamenných morí, skalných štítov, krištáľovo čistých plies a hlbokých dolín. Je tvorený Vysokými, Belianskymi a Západnými Tatrami.

V strede Vysokých Tatier sa nachádza najvyšší vrchol Slovenska Gerlachovský štít /2655m/, v západnej časti dominuje Kriváň /2494m/ a vo východnej Lomnický štít /2632m/.

Najvyšším štítom v Západných Tatrách je Bystrá /2250m/. Medzi Kriváňom a Lomnickým štítom sa nachádza 25 vrcholov, ktoré majú výšku nad 2500m. Celé územie má všetky znaky vysokohorskej krajiny, ako je značná nadmorská výška, bohatý výskyt bralných foriem, ľadovcových foriem, skalných štítov, priepastí, stĺpov, vodopádov a ľadovcových jazier.

V parku sa nachádza približne 120 jazier s plochou viac ako 3 kilometre štvorcové a obsahom vody asi 11 000 metrov kubických. Najvyššie položené pleso je Modré pleso vo výške 2157m. Najväčšiu plochu / 20,08ha/ a hĺbku /53,20m/ má Hincovo pleso.

Najznámejším vodopádom je so svojou výškou 80m Kmeťov vodopád a vodopád Skok. Vegetácia národného parku je vo všetkých výškových stupňoch hojne zastúpená.

Vyskytuje sa tu približne 1300 druhov rastlín, 900 druhov rias, 1200 druhov lišajníkov a machov. Stretávame sa tu zo zaujímavým javom - zafarbeným snehom a ľadom. Je to spôsobené niektorými druhmi mikroorganizmov, machov a lišajníkov.

Výber z fotogalérie k objektu
(klikni na fotku pre úplnú fotogalériu)
Kežmarská Javorová voda Kriváň Úvod Mlynicka


 
Ubytovanie v okolí
Objekt 922
Ubytovanie v súkromí
8.3 €/noc
Objekt 1677
Ubytovanie v súkromí
8.96 €/noc
Objekt 1516
Kúpeľný hotel
25 €/noc

TOP 3 atrakcie v okolí
Ogrod svätých Sedmopočetníkov
Sakralna pamiatka
Vysoké Tatry
Hory
Bielovodská dolina
Dolina


Slovakia spa resorts, Catering servis, Slovensko, Kúpele / Lázně, Ubytovanie, Víza do Austrálie, Austrálie
study in Australia, Slovensko - ubytování a lázně
SKonline® 2000-2012, Všetky práva vyhradené.