SKonline network :   Kúpele |  Ubytovanie |  Slovensko |  Catering |  Austrália |  Referáty | 

ubytovanie kúpele dovolenka teambuilding, catering, akcie fotogaleria spolupraca kontakt
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
Paragliding 

Paragliding /lietanie s padákovými klzákmi/ je jeden z najmladších leteckých športov, ktorý je schopný umožniť človeku to, čo mu príroda odoprela - lietanie. Pocit voľného letu je veľmi intenzívny a s ničím neporovnateľný. Spoznajte svet z výšky a poďte lietať s renomovanou Paraglidingovou školou M-fly.

Podľa toho, či sa chcete naučiť lietať alebo si lietanie len vyskúšať, vyberte si niekoľkodňové kurzy lietania alebo jednodňový ochutnávací kurz. Ak sa bojíte nasadnúť do padáka sami, máte možnosť vyskúšať tandemové lietanie vo dvojici s odborným inštruktorom. Ponúkame Vám:

  • Kurz PK-A je šesťdenný kurz pre tých, ktorí sa chcú paraglidingu venovať vážne
  • Kurz PK-B je vyššia škola lietania
  • Ochutnávací jednodňový kurz Vám umožní spoznať základy paraglidingu v priebehu jedného dňa
  • Tandem umožňuje lietanie na dvojmiestnom padáku spoločne so skúseným inštruktorom
  • Kurz motorového paraglidingu je určený pre pilotov padákov, ktorí chcú lietať nezávisle na počasí, teréne, výške a čase.

Kurzy sú koncipované buď pre držiteľov pilotných preukazov, alebo pre úplných začiatočníkov, ktorí získajú základy pilotáže padákového klzáku, teoretické poznatky potrebné pre bezpečné lietanie, zoznámia sa s lietaním v termike a so svahovým lietaním. Kurzy zahŕňajú základné informácie o padákovom klzáku - príprava a rozloženie, nácvik a spôsoby prerušenia štartu, lety s rôznym prevýšením, nácvik priamočiareho letu a pristátia, meteorológiu a videoprojekciu. Vedené bývajú v slovenskom, nemeckom a anglickom jazyku. Predpokladá sa pritom určitá fyzická vyspelosť, pretože hmotnosť kompletu pre paragliding je cca 8 kg.

Prihláška na paraglidingové kurzy
Čo potrebujem

Slovensko vďaka svojmu hornatému povrchu ponúka veľmi dobré podmienky na tento nádherný šport, ktorý však závisí aj od priazne počasia. Ideálne sú predovšetkým stredné horské polohy v oblasti Liptova, Kysúc a na Orave, na Donovaloch a Chopku, pohoria Západných a Nízkych Tatier, Veľkej a Malej Fatry. Výborné sú tiež terény vo vyšších polohách kvôli možnosti doletieť až do vzdialenosti niekoľko kilometrov. Najlepšie podmienky na paragliding sú vďaka vhodným poveternostným podmienkam i dostupnosti vrcholov hôr sedačkovou lanovkou Donovaly, v ktorých sa konajú i medzinárodné majstrovstvá v paraglidingu.
 
TOP 3 atrakcie v okolí
Strečno
Hrad
Mlyny oblazy
Pamiatka
Oravský hrad
Hrad

Ubytovanie v okolí
Objekt 816
Kúpeľný hotel
49 €/noc
Objekt 815
Kúpeľný hotel
49 €/noc
Objekt 2199
Kúpeľný hotel
51 €/noc

Chýbajú Vám v SKonline.sk informácie o Vašom okolí, radi by ste v SKonline.sk propagovali svoje služby či produkty?

Zapojte sa!


Slovakia spa resorts, Catering servis, Slovensko, Kúpele / Lázně, Ubytovanie, Víza do Austrálie, Austrálie
study in Australia, Slovensko - ubytování a lázně
SKonline® 2000-2012, Všetky práva vyhradené.