SKonline network :   Kúpele |  Ubytovanie |  Slovensko |  Catering |  Austrália |  Referáty | 

ubytovanie kúpele dovolenka teambuilding, catering, akcie fotogaleria spolupraca kontakt
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Hotel PARK **** 
Úvod | Procedúry | Rekreačný | Harmony | Liečebný pobyt | Senior | Víkend | AKCIA |

LIEČEBNÉ PROCEDÚRY, WELLNESS SLUŽBY

ceny platné na rok 2016

 
MASÁŽE
klasická masáž čiastočná(20 min.)15,00 €
klasická masáž celková(40 min.)30,00 €
MASÁŽE ŠPECIÁLNE

reflexná masáž chodidiel(20 min.)15,00 €
reflexná masáž rúk(20 min.)15,00 €
anticelulitídna masáž(20 min.)15,00 €
champi - indická masáž hlavy(20 min.)15,00 €
tibetská masáž(20 min.)15,00 €
shiatsu - japonská masáž(40 min.)30,00 €
thajská masáž(40 min.)30,00 €
ayurvéska indická olejová masáž(40 min.)30,00 €
manuálna kozmetická lymfodrenáž(40 min.)30,00 €
manuálna kozmetická lymfodrenáž tváre a dekoltu(20 min.)20,00 €
ZÁBALY
parafango zábal (bahno+parafín)(20 min.)15,00 €
škoricový zábal (odbúravanie tukových ložísk)(20 min.)12,00 €
grepovo-citrónový detoxikačný zábal(20 min.)12,00 €
celotelový peeling a grepovo-citrónový detoxikačný zábal(20 min.)15,00 €
VODNÉ PROCEDÚRY
hydromasážna vaňa(20 min.)12,00 €
perličkový kúpeľ s prísadou(20 min.)12,00 €
vírivý kúpeľ sedací (len pre ženy)(20 min.)10,00 €
jacuzzi(20 min.)8,00 €
CVIČENIA
skupinová kineziterapia (škola chrbta, osteoporóza, bodyforming)(20 min.)10,00 €
skupinová hydrokineziterapia(20 min.)10,00 €
INÉ
oxygenoterapia(20 min.)10,00 €
saunový komplex (fínska, parná, infra)(2 hod..)10,00 €
konzultácia s fyzioterapeutkou
10,00 €PROCEDÚRY NA DOPORUČENIE LEKÁRA
mäkké techniky(20 min.)20,00 €
individuálny liečebný telocvik(20 min.)20,00 €
reflexná masáž chrbta(20 min.)20,00 €
Breuss masáž(20 min.)20,00 €
Feldenkrais metóda-pohyb s uvedomením(40 min.)35,00 €
autotrakčné lehátko(20 min.)10,00 €
interferenčné prúdy, diadynamické prúdy, TENS(15 min.)10,00 €
ultrazvuk(6 min.)10,00 €
magnetoterapia(20 min.)10,00 €
plynové uhličité insufflácie (max. 6 vpichov)(5 min.)10,00 €
laseroterapia (max. 2 lokalizácie)
10,00 €
rebox Physio
10,00 €

vstupná lekárska prehliadka
35,00 €
kontrolná alebo výstupná lekárska prehliadka
15,00 €
orientačné lekárske vyšetrenie
15,00 €
vystavenie potvrdenia pre zdravotné poisťovne
10,00 €
vystavenie receptu na lieky
3,00 €
podanie vnútrosvalovej injekcie /i. m./
3,00 €
podanie vnútrožilovej injekcie /i. v./
5,00 €
obstrek 1 % Mesocianom
10,00 €
odmeranie TK alebo teploty
3,00 €
lokálna kryoterapia5 - 15 min.15,00 €
ošetrenie malej rany /do 2 cm/
3,00 €
ošetrenie väčšej rany
5,00 €
návšteva na izbe lekárom
15,00 €
návšteva na izbe zdravotnou sestrou
10,00 €
Ceny sú uvádzané pre jednu osobu.
Ceny sú platné od 1.1.2016. Ceny vrátane 20 % DPH.
Pri úhrade wellness služieb je možné použiť platobné poukážky.

Liečebné procedúry  - voľnopredajné

Perličkový kúpeľ – je vaňový kúpeľ , vo vode o teplote 36- 37 ° C ,sýtenej kyslíkom , privádzaným na dno vane. Bublinky kyslíka, stúpajúce k hladine vody , pôsobia ako mikromasáž  povrchu tela. Kúpeľ má sedatívny účinok, pôsobí ukľudňujúco. S prímesou magnéziovej soli zvýrazní ukľudňujúci a uvoľňujúci účinok. Pridaním soli z Mŕtveho mora,
má pozitívny účinok na pohybový aparát a kožu. Trvá 20 min.

Podvodná masáž – podáva sa klientovi ležiacemu vo vani s teplotou 37 ° C, môže byť celotelová  alebo čiastočná , v podobe hydromasážnej vane alebo manuálna. Intenzita masáže sa mení nastavením trysiek, resp. zmenou uhla alebo vzdialenosti vodného prúdu.Uvoľňuje stuhnuté svaly, čiastočne kĺby a odstraňuje bolesť. Trvá 20 min. Nie je vhodná napr. pri kŕčových žilách, osteoporóze, kardiálnych ťažkostiach, krátko po operáciach , kožných chorobách , celkovej vyčerpanosti...

Vírivý sedací kúpeľ / len pre dámy / - je jemná masáž víriacou vodou izotermickej teploty / 36 ° - 37 ° C /. Je to kúpeľ čiastočný, s aplikáciou na dolné končatiny.  Zlepšuje prekrvenie končatín, aktivuje kožné receptory, uvoľňuje svaly a kĺby. Trvá 20 min.

Parpel  / parafango / - originálna zmes parafínu a bahennej spraše – peloidu .Na telo sa prikladajú cca 1 cm hrubé pruhy / max.2 lokalizácie / , o teplote do 45 ° C.Účinok obkladu je povrchový , ako aj hĺbkový – zlepšuje celkové prekrvenie, zvyšuje metabolizmus, odstraňuje svalové spazmy a bolesť .Trvá 20 min. Nie je vhodný aplikovať napr. na kŕčové žily, pri osteoporóze, na chrbát pri kardiálnych ťažkostiach, na čerstvé zlomeniny, implantáty...

Klasická masáž – je ručná aplikácia cielených mechanických podnetov / hmatov /. Podporuje vyprázdňovanie povrchových žíl, lymfatických ciev, vylučovanie potných žliaz , vstrebávanie opuchov, či výronov. Relaxuje a tonizuje svaly ,zlepšuje výživu tkaniva a zmierňuje bolesť.
Pri masáži sa používajú  špeciálne  masážne oleje s prímesou kvalitných aromatických olejov.

Čiastočná masáž  - trvá 20 min. , celotelová  masáž  trvá 50 min.
Nie je vhodná napr. pri kožných ochoreniach, virózach, akútnych stavoch, osteoporóze, kŕčových žilách....

Manuálna lymfodrenáž – je odborná metodika, pri ktorej sa pomocou zostavy špeciálnych hmatov a ďalších manuálnych techník dosahuje urýchlenie žilného návratu , zlepšenie prítoku tepennej krvi , a tým zlepšeniu lymfatickej drenáže. Dochádza tým k zmenšeniu opuchov, tiež chronických , ako aj zlepšeniu prekrvenia a výživy.Pravidelnou aplikáciou, najmä v oblasti stehien a sedacej oblasti je výborná proti celulitíde a pôsobí na úbytok tukových buniek.Trvá 40 min.

Ayurvéda – indická olejová masáž – obľúbená špeciálna technika masáže teplým sezamovým olejom , s prímesou jedinečného oleja z pomarančových kvetov. Pôsobí na fyzickej i mentálnej úrovni.Posilňuje svaly a pľúca, zvyšuje cirkuláciu krvi a lymfatického systému, zlepšuje funkcie vnútorných orgánov, napomáha pri poruchách trávenia a pri spaľovaní tukov .Redukuje psychickú únavu a stres , pomáha pri poruchách spánku. Ayurvéda je výbornou súčasťou zdravého životného štýlu, navodzuje celkový pocit mladosti.
Trvá 40 min.
                                                                    
Thajská masáž –  má takmer  4000 ročnú tradíciu.Pracuje s vybranými energetickými dráhami, ktoré spájajú dôležité akupresúrne body tela, ktorých stimuláciou sa obnovuje porušený tok energie.Masáž akupresúrnych bodov odstraňuje blokády, obnovuje zdravie a psychickú rovnováhu.Pomáha pri bolestiach hlavy, migrénach, posilňuje nervový systém.Odstraňuje bolesti chrbtice, kĺbov, svalov a tkanív, zvyšuje pohyblivosť. Priaznivo ovplyvňuje cirkuláciu krvi a lymfy, čím zlepšuje vylučovanie toxických látok z tela. Masáž sa robí tlakom prstov, dlaní, lakťov a chodidiel. Masáž využíva naťahovanie , mobilizáciu kĺbov, hnetenie svalových skupín a úponov.
Robí sa na madraci / futone /, na zemi.Vhodný je voľný, pohodlný odev. Trvá 40 min.

Shiatsujaponská masáž - sa vyvinula z tradičného orientálneho systému masáží, a tak ako akupunktúrne a iné orientálne liečebné metódy, pôsobí na energetický systém organizmu, k čomu využíva sieť meridiánov, ktoré sú zodpovedné za funkciu vnútorných orgánov. Energia, známa v Japonsku ako ki, prúdi celým organizmom. Keď sa plynulý tok energie poruší, tvoria sa v určitých oblastiach bloky- mestnanie energie, v iných naopak prúd energie slabne. To vedie k prejavom fyzických symptómov, k duševnej alebo citovej nevyrovnanosti. Shiatsu využíva tlak a ťah v priebehu meridiánov k odblokovaniu oblastí preplnených energiou .
Robí sa na madraci / futone /, na zemi. Vhodný je voľný, pohodlný odev. Trvá 40 min.

Masáž lávovými kameňmi – je starobylá technika, známa už pred naším letopočtom.  Lávové kamene majú hladký povrch, ľahko sa kĺžu po pokožke. Majú vlastnosť absorbovať, udržiavať a postupne odovzdávať teplo, čo  pozitívne pôsobí  nielen na pokožku, podkožie a svalové vlákna .Masáž  spôsobuje  výrazné prekrvenie ciev, zlepšuje cirkuláciu a okysličenie krvi, urýchľuje metabolizmus tkanív a detoxikáciu tela. Odoberá negatívnu energiu , pôsobí antistresovo.Masér posúva horúce kamene po naolejovanom tele , čím  masíruje akupunktúrne dráhy .Teplota kameňov sa riadi individuálne , podľa citlivosti klienta na teplo.
Nie je vhodná pre klientov s kožnými ochoreniami, kŕčovými žilami, vysokým krvným tlakom, pri virózach, či zvýšenej citlivosti na teplo.Trvá 60 min.

Reflexná masáž chodidiel –  /zostava pohybový aparát / - vychádza zo známeho poznatku, že na všetkých zakončeniach ľudského tela existujú reflexné plôšky, odpovedajúce príslušným oblastiam tela .Stimuláciou týchto plôšok na chrbte chodidiel  pozitívne ovplyvňujeme konkrétne časti tela  - hlavu, chrbticu, kĺby, ich bolesti, stavy po úrazoch, operáciach. Zlepšuje sa celková hybnosť, zmierňuje stres. Nástup účinku je rýchly, čo má veľký význam pri akútnych bolestiach. Používa sa  aj ako preventívna metóda.
Nie je vhodná pri kožných a plesňových ochoreniach chodidiel, pri virózach. Trvá 20 min.

Oxygenoterapia – vdychovanie vzduchu obohateného koncentrovaným kyslíkom. Čistý  lekársky kyslík sa dodáva do organizmu pomocou  prístroja,  pôvodne vyvinutým Prof. Von Ardenne .Podávanie kyslíka zvyšuje duševnú výkonnosť, uľahčuje toleranciu stresov a eliminuje ich následky. Zlepšuje prekrvenie srdcového svalu, pôsobí ako prevencia srdcovo-cievnych a mozgových príhod. Podporuje látkovú premenu v mozgu, stabilizuje krvný obeh, zlepšuje obranyschopnosť organizmu. Počas procedúry je podávaný vitamínový nápoj. Trvá 20 min.

Kineziterapia – skupinová  - je odborne vedený liečebný telocvik . Cvičenie využíva prvky na relaxáciu preťažených svalov , posilovanie oslabených svalových skupín, mobilizáciu kĺbov a chrbtice, pohybovú koordináciu. Neoddeliteľnou súčasťou cvičenia je dychová gymnastika, tiež cvičenie obratnosti , vytrvalosti, rovnováhy a celkové zlepšenie kondície. Trvá 20 min.
Procedúry viazané na predpis lekára :

Elektroliečba

Magnetoterapia – využíva pôsobenie magnetického poľa na biologické tkanivo k liečebným účinkom. Medzi hlavné účinky patria : rozšírenie ciev , zmenšenie bolesti, uvoľnenie svalov a spazmov, protizápalový efekt, podpora procesu hojenia a tiež zmiernenie opuchov.  Nie je vhodná po implantácii kardiostimulátora, pri krvácavých stavoch, plesňových a nádorových ochoreniach a pod. Trvá 20 min.

Ultrazvuk – využíva elektrickú energiu vysokofrekvenčných prúdov , ktoré sú konvertované na mechanickú a tepelnú energiu.Zlepšuje prekrvenie a výživu tkanív, podporuje prenikanie tkanivami, uvoľňuje spazmy, má protibolestivý účinok.Hĺbka účinku sa pohybuje cca medzi 2- 6 cm, vyvoláva však aj vzdialené reflexné účinky.Trvá 6 min.

Interferenčné prúdy – pôsobia na princípe využitia interferencie dvoch strednofrekvenčných prúdov priamo v tkanive , pri čom jeden okruh má frekvenciu konštantnú a druhý voliteľne kolísavú. Rôznych účinkov sa dá dosiahnuť nastavením frekvencie a jej modulácie. Pôsobí priamo na svaly, nervy, zlepšuje prekrvenie a výživu tkanív a to predovšetkým rozšírením ciev, zmiernením bolesti , tonizáciou alebo uvoľnením svalov, či rezorbciu opuchov a výpotkov.Trvá 15 min.

Diadynamické prúdy – sú zmiešané prúdy , ktoré využívajú účinok súčasnej aplikácie galvanického a faradického , či iného impulzného prúdu.Účinky jednotlivých druhov prúdov sa zlučujú. Je to predovšetkým zlepšenie prekrvenia, zmiernenie bolesti a tonizácia svalov.

TENS – transkutánna elektrická elektroneurostimulácia – využíva princíp, že vedenie bolestivých vzruchov a vnímanie bolesti sa dá zmierniť až potlačiť dráždením nervov na rôznych úrovniach nervového systému.Vhodné sú predovšetkým stavy vyžadujúce zníženie bolesti , ako napr. ochorenia chrbtice, bolesti hlavy, poúrazové bolesti . Trvá 15 min.

Laseroterapia – využíva koherentné monochromatické žiarenie v oblasti viditeľného žiarenia alebo mikrovĺn.Laser je aplikovaný kontinuálne alebo pulzne. Má výrazný biostimulačný efekt , predovšetkým stimuláciu kolagénu, zlepšuje prekrvenie tkanív, urýchľuje regeneráciu ciev, lymfatických ciest a epitelu, zlepšuje využitie kyslíka a glukózy, čím urýchľuje proces hojenia. Súčasne má účinok analgetický, protizápalový / protibakteriálny aj protivírový /, zmierňuje opuchy. Trvá 5 min. maximálne 2 lokalizácie.
Nesmie sa napr.aplikovať do očí, na malígne a prekancerózne stavy, na žľazy, pri záchvatovitých neurologických ochoreniach.

Plynové uhličité insufflácie – sú podkožné injekčné aplikácie lekárskeho syntetického oxidu uhličitého / CO2 /.Prístroj má funkciu automatickej aplikačnej ihly s elektronickou reguláciou a predvoľbou množstva plynu.Používajú sa výhradne jednorázové ihly.CO2 sa  z podkožia veľmi dobre rezorbuje do žilného a lymfatického obehu. Na princípe umelo vyvolaného kyslíkového dlhu vyvoláva účinné lokálne aj celkové prekrvenie, výrazné zlepšenie okysličenia a výživy tkaniva , podporuje novotvorbu krvných kolaterál, zlepšuje pružnosť vlákien kolagénu, zmierňuje bolesť a uľahčuje rozcvičovanie. Trvá 5 min., maximálne 6 vpichov.
                                                                     
Reflexná masáž – je forma špeciálnej reflexnej terapie , ktorá pôsobí predovšetkým cestou nervových spojov a zakončení , v oblasti zvolených reflexných oblúkov.Špeciálnou technikou sú postupne odstraňované reflexné zmeny nielen v koži , ale aj v podkoží, fasciách, svaloch, event. perioste kostných plôch. Reflexná masáž je veľmi citlivý zásah do organizmu, kedy môžu byť vyvolané okrem lokálnych pocitov , aj vzdialené pocity a reakcie ,nie je preto vhodná jej kombinácia s inou masážou.
Trvá 20 min.

Kineziterapia individuálna – je fyzioterapeutom vedený liečebný telocvik individuálne s klientom.Je cielene zameraný na udržanie, obnovu a reedukáciu telesných pohybových funkcií, ako aj na rozvoj funkčnej motorickej adaptácie organizmu. Špeciálnymi metodikami  sa cvičia jednotlivé postihnuté časti tela, nacvičujú sa základné pohybové stereotypy, ktoré boli poškodené chorobou alebo úrazom.Súčasťou je aj aktívne cvičenie klienta a jeho spolupráca.Trvá 20 min.

Minerálny vaňový kúpeľ, zrkadlisko a bahenné zábaly budú poskytované u zmluvne dohodnutého partnera. Naše zariadenie nie je vhodné pre nemobilných klientov.

Indikácie

Piešťany sa špecializujú na liečbu chorôb pohybového aparátu, kostí, svalov, celkové zlepšenie riadenia pohybových funkcií.

• bolesti chrbtice, syndrómy vertebrogénneho aparátu
• poúrazové stavy
• degeneratívne ochorenia
• stavy po operáciách na pohybovom aparáte
• chronické reumatické ochorenia
• Bechterevova choroba
• reumatoidná artritída
• roztrúsená skleróza
• pooperačné stavy centrálneho a periférneho nervstva
• skolióza

Kontraindikácie:
• akútne infekčné ochorenia
• febrilný stav
• onkologické ochorenia v štádiu liečenia
• zápalové reumatické ochorenia v akútnom štádiu
• akútna tromboflebitída
• užívanie návykových látok
• tehotenstvo
• infekcieSlovakia spa resorts, study in Australia, Slovensko - ubytování a lázně, Rekreácia, Liečenie, Víza do Austrálie
SKonline® 2000-2012, Všetky práva vyhradené.