SKonline network :   Kúpele |  Ubytovanie |  Slovensko |  Catering |  Austrália |  Referáty | 

ubytovanie kúpele dovolenka teambuilding, catering, akcie fotogaleria spolupraca kontakt
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Folklór 
Festivaly - Čo si nenechať ujsť? | Festivaly - rady | Festivaly v roku 2010 |

Užitočné rady

LÍSTKY - najvýhodnejšie býva kúpiť si celodenný lístok alebo lístok na celý festival. Ceny lístkov sú na jednotlivých festivaloch rôzne a závisia hlavne od programu. Na veľa festivaloch si môžte uplatniť rôzne zľavy - pýtajte sa na ne pri pokladni (študentské).

JEDLO A PITIE - dovoľujeme si Vám poradiť dať si niečo miestne alebo typické "festivalové". S jedlom na festivaloch nebývajú problémy, pretože na nich býva vždy veľmi veľa stánkov ponúkajúcich všetko možné - pivo, alkohol, langoše, klobásy, cigánske pečienky, utopencov, zapekanky, hot dogy, všetky možné druhy mäsa - jediný problém je len vybrať si.

DOPRAVA - záleží od každého individuálne, aký spôsob dopravy si zvolí - či vlak, autobus, auto alebo pôjde stopom. Tu Vám môžme poradiť hádam len toľko, že pred odchodom si overte jednotlivé vlakové alebo autobusové spojenia z a na festival, aby ste si zbytočne neskazili záver festivalu.

UBYTOVANIE - opäť každý podľa svojich možností. Vo všeobecnosti môžme napísať, že na festivaloch sa toho veľa nenaspí a pri muzike a tanci sa "žije" až do rána. Všade hrá nejaká iná muzika a vždy sa nájde nejaký vytrvalec s husľami, harmonikou alebo fujarou, ktorý dokáže urobiť fantastickú atmosféru a ľudia sa môžu baviť. Väčšina ubytovní a hotelov je počas festivalov plne obsadená a rezerváciu si tu treba urobiť vopred. Na väčšine festivalov nie je problém so stanovaním - ale keby náhodou nebolo kde rozložiť stan, tak sa dá dohodnúť s miestnymi a postaviť si stan napríklad niekde vo dvore. Neobvyklé nie je ani prespanie u niekoho v stodole na sene - odporúčame vyskúšať, lebo okrem dobrodružstva môžte spoznať aj mentalitu domácich ľudí. A keď nie je stodola, tak môžte skúsiť spať v senníku alebo slamníku priamo vonku. Býva veľmi zábavné pozorovať ráno ľudí vyliezať zo slamníkov a senníkov. A keď nie je ani slamník, senník, stan, ubytovňa alebo hotel, môžte spať jednoducho "pod širákom" pod hviezdnatou oblohou, ale tu musíte mať dobré počasie. Inak, najväčším nepriateľom festivalov je určite zlé počasie.

SUVENÍRY - odporúčame najskôr pochodiť jarmok a potom nakupovať. Na každom kroku nájdete krásne suveníry ručnej výroby z dreva, kože alebo slamy, keramiku, krojové súčiastky, obrazy, výrobky z čohokoľvek, ktoré sú originálne a veľmi pekné. Veľmi príjemné býva pohovoriť si o výrobku s predávajúcim o tom, ako bol vyhotovený a čo má znázorňovať a keď kupujete napríklad píšťaľku alebo fujaru, môžte si dať s predávajúcim po "štamprlíku" a nejakú si s ním i zaspievať.

VŠEOBECNÉ INFORMÁCIE O FESTIVALE - napríklad termín konania festivalu, program festivalu, ceny lístkov na jednotlivé programy - sa budeme snažiť aktualizovať čo najrýchlejšie na našich stránkach.

Keby ste mali nejaké iné otázky, návrhy, pripomienky alebo informácie o festivaloch, kontaktujte nás na adrese info@skonline.sk, my Vaše postrehy zverejníme a informácie môžu využiť i ostatní návštevníci našich stránok.Slovakia spa resorts, study in Australia, Slovensko - ubytování a lázně, Rekreácia, Liečenie, Víza do Austrálie
SKonline® 2000-2012, Všetky práva vyhradené.