SKonline network :   Kúpele |  Ubytovanie |  Slovensko |  Catering |  Austrália |  Referáty | 

ubytovanie kúpele dovolenka teambuilding, catering, akcie fotogaleria spolupraca kontakt
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
ĎALŠIE ATRAKCIE V DANOM KRAJI 

 Mlyny oblazy  (Pamiatka)
Malebná ukážka z histórie Slovenska. Miesto, ktoré by si žiaden návštevník Slovenska nemal nechať ujsť


Mikropivovar vo vidieckej usadlosti v Kvačanoch je v podstate veľmi vkusným, novopostaveným penziónikom rodinného rázu, ktorého súčasťou je malý pivovar. S láskou sa tu vyrába Bio, nepasterizované, kvasinkové, BRONTVAIOVSKE PIVO.


 Kvačianska dolina  (Dolina)
Výlet na Kvačianskou dolinou je vhodný pre všetky tipy turistov, rovnako pre deti, či dôchodcov, nakoľko nejde o náročnú trasu. Cestou môžete vidieť všetky krásy tejto jedinečnej doliny z „vtáčej perspektívy“, nakoľko chodník nevedie korytom doliny, ale h


 Prosiecka dolina  (Dolina)
Dolina bohatá na skalné útvary rôznych tvarov. Nájdeme tu romantický vodopád, zažijeme dobrodružstvo na rebríkoch v skalných tiesňavách a skončíme na zelenej lúke Svorad, kde sa spokojne pasú kravy.


 Zuberec - Brestová  (Skanzen)
Múzeum oravskej dediny v Brestovej uchvacuje jedinečnosťou drobných domčekov s úzkymi oknami a šindľovými strechami. Ponúka rôzne programy, pozostávajúce z prezentácií oravského folklóru a ukážiek tradičnej remeselnej výroby.


 Oravice - Meander Park  (Termálne kúpalisko)
Voda v Oraviciach patrí medzi významné termálne vody na Slovensku s liečivými účinkami najmä na choroby pohybového ústrojenstva, močových ciest a obličiek. Turistom ponúka možnosť odpočívať v príjemnej vode a pritom sa dívať na končiare hôr.


 Aquapark Tatralandia  (Termálne kúpalisko)
Aquapark Tatralandia - Tobogánový komplex s termálnou vodou, celoročou prevádzkou a tiež širokou škálou doplnkových služieb. Množstvo atrakcii každoročne láka tisíce turistov.


 Oravice - Meander Park  (Termálne kúpalisko)
Aquapark v Oraviciach s geotermálnou vodou, ktorá nielen hreje ale i lieči


Nálezisko keltskej kultúry Havránok pri Liptovskej Mare sa nachádza sa na vŕšku Úložisko pri obci Bobrovník. Nájdete tu zrekonštruovaný komplex pôvodných keltských stavieb a konštrukcií, v ktorom sa môžete oboznámiť so spôsobom života pôvodných obyvateľov


 Oravice  (Lyžiarske stredisko)
nová 4-sedačka s vyhrievanými lavicami: • Kapacita 2400 osôb / hod. • Dĺžka tratí 1100 - 1300 m • Prevýšenie 240 m • Vyhrievané lavice • Zasnežovanie na celej trati


 Pribylina  (Skanzen)
Pribylinský skanzen centralizuje pamiatky z 11 obcí zatopených Liptovskou Marou. Na jednom mieste sa tak nachádza množstvo kultúrnych pamiatok rôzneho charakteru.


 Liptovský Mikuláš  (Mesto/Obec)
Mesto s bohatou históriou a kultúrnymi tradíciami je centrom Liptovskej kotliny. Leží na pravom brehu Váhu, obkolesené Kriváňom, Poludnicou a Chočom. Vynikajúci východzí bod na turistiku.


Zrúcaniny najvyššie položeného hradu na Slovensku postaveného v 13.storočí na mieste slovanského hradiska a zničeného v 15.storočí. T.č. konzervovaný. Poloha na vrchu Sestrč v Chočských vrchoch, 993 m.n.m.


 Kvačany  (Mesto/Obec)
Malebná obec v srdci Liptova, vchod do Kvačianskej doliny.


 Liptovské Matiašovce  (Mesto/Obec)
Obec je vstupnou obcou do Suchej doliny, čoby hraničnej doliny TANAPU. V dolnej časti doliny sa nachádza známa jaskyňa Dúpnica. Okrajom obce vedie cyklotrasa, na ktorej je vybudované odpočívadlo a pokračuje do Bobrovca.


 Svätý Kríž  (Sakralna pamiatka)
Sakralna pamiatka. Evanjelický drevený artikulárny kostol pochádza z roku 1729 a je to jedna z najväčších drevených stavieb na Slovensku.


 Tatranský národný park  (Národný park)


 Vysoké Tatry  (Hory)
Vysoké Tatry, vďaka svojmu unikátnemu prírodnému prostrediu poskytujú návštevníkom po celý rok množstvo oddychových aktivít, vhodných pre každého, od najnáročnejších športovcov, až po seniorov a rodiny s maloletými deťmi.


 Bielovodská dolina  (Dolina)
Bielovodská dolina je najrozsiahlejšia a najmohutnejšia dolina Vysokých Tatier i celého Slovenska. Je považovaná za najfotogenickejšiu tatranskú dolinu a jedno z najtichších tatranských údolí.


 Demänovská dolina  (Dolina)
Demänovská dolina leží na severnej strane Národného Parku Nízke Tatry, južne od Liptovského Mikuláša. Táto dolina ponúka množstvo možností na trávenie dovolenky: v zime lyžovanie v Jasnej, v lete turistika krásami Nízkych Tatier a tiež pozoruhodné jaskyne


 Demäňovská ľadová  (Jaskyňa)
Nachádza sa v Demänovskej doline. Ľadová výplň sa vyskytuje v spodných častiach jaskyne. Zastúpený je podlahový ľad, ľadové stĺpy, stalaktity i stalagmity. Nálezisko kostí jaskynného medveďa.


 Nízke Tatry  (Hory)
Národný park Nízke prináša množstvo nádherných turistických trás, hlavne po hrebeni tohto pohoria. Pekné doliny a množstvo krasových javov vás tu tiež neminú.


 Jánska dolina  (Dolina)
Jánska dolina sa nachádza na severnej strane Nízkych Tatier a patrí k jej najkrajším dolinám. Je vynikajúcim východiskom na rôzne túry, nájdete tu množstvo nesprístupenných jaskýn, minerálne a termálne pramene. V zime sú tu dobré možnosti na lyžovanie a b


 NP Nízke Tatry  (Národný park)


 Žiarska dolina  (Dolina)
Žiarska dolina sa nachádza v južnom podhorí Západných Tatier a patrí k ich najkrajším a najnavštevovajším dolinám. Je vhodným východiskovým bodom na turistiku, ideálne možnosti ponúka na lyžovanie a skialpinizmus.


 Chočské vrchy  (Hory)
Nevysoké pohorie na severe Liptova, ktoré ponúka bohaté možnosti na turistiku a skrýva nádherné doliny. Jeho dominantou je do diaľky sa týčiaci Veľký Choč.


 Liptovský Ján  (Termálne kúpalisko)
Na juhu obce Liptovský Ján sa nachádza termálne kúpalisko s teplotou vody 14,8 - 29,4 °C . Voda blahodárne pôsobí na bolesti kĺbov, traviaci trakt a spôsobuje celkové uvoľnenie a oddýchnutie organizmu


Demänovská jaskyňa Slobody sa nachádza v Demänovskej doline na území Národného parku Nízke Tatry. Jaskyňa má bohatú kvapľovú výzdobu, tvorí ju niekoľkoposchodový labyrint chodieb.


 Liptovský Hrádok  (Mesto/Obec)
Jedno z troch mestských centrier Liptova leží na východ od Liptovského Mikuláša. Mesto pod Nízkymi Tatrami je výborným východzím bodom na lyžovačku, rafting, pešiu turistiku či poznávanie kultúry.


 Važecká jaskyňa  (Jaskyňa)
Nachádza sa vo Važeckom krase na okraji obce Važec. Podzemné priestory dekorujú najmä stalaktity, stalagmity a sintrové jazierka. Významné paleontologické nálezisko kostí jaskynného medveďa.


 Závažná Poruba  (Mesto/Obec)
Nad dedinou je vybudované známe lyžiarske stredisko Opalisko s bežeckými a zjazdovými treťami. Trate sú umelo zasnežované a k dispozícii sú lyžiarske vleky 400, 800 a detský vlek 300.


 Oravský hrad  (Hrad)
V minulosti strategicky dôležitý Oravský hrad dnes priťahuje návštevníkov nočnými prehliadkami a ďalšími zaujímavými podujatiami.


 Roháče  (Hory)
Vysokohorská turistika v Roháčoch


 Oravská priehrada  (Vodná nádrž)
Oravská priehrada láka každoročne tisícky turistov, ktorí tu nachádzajú nespočetnú paletu vodných športov i mnoho iných možností.


 Tvrdošín  (Sakralna pamiatka)
Drevený rímsko-katolícky gotický kostolík. Najstaršia zachovaná stavebná pamiatka na hornej Orave z druhej polovice 15. stor. Odborná rekonštrukcia a reštaurácia kostola bola v roku 1993 ocenená plaketou Europa Nostra a kostol bol ako národná kultúrna pamiatka zapísaný do európskeho kultúrneho dedičstva.


 Bobrova raľa  (Pamiatka)
Pamiatková rezervácia ľudovej architektúry Bobrova raľa. Najväčší zachovaný komplex pôvodnej ľudovej architektúry v strednej Európe. 64 dreveníc z minulého storočia. Za pamiatkovú rezerváciu bol areál vyhlásený v roku 1977.


 Františkova huta  (Pamiatka)
Bývalá železiareň Františkova huta. Technická a architektonická pamiatka. Vysoká pec spracovávala železnú rudu z Roháčov v rokoch 1836 až 1862.


 Podbiel  (Mesto/Obec)
Obec Podbiel sa nachádza na hlavnom cestnom ťahu k Poľským hraniciam a je unikátnou obcou s rezerváciou ľudovej architektúry, zrúcaninou železiarne Františkova huta, Múzeom, množstvom kultúrnych a spoločenských podujatí. Ponúka ubytovanie v samostatných ubytovacích zariadeniach, väčšinou v pôvodných dreveniciach patriacich do komplexu rezervácie ľudovej architektúry.


 Roháče-Spálená  (Lyžiarske stredisko)
Prevádzka 9:00 - 16:00 Prevádzkovateľ: Tatrawest s.r.o. 5395320 Umelé zasnežovanie, turnikety Úschovňa, ski servis, požičovňa, bufet Parkovisko pri vleku 60,- Sk/ deň


Malé etnografické múzeum v budove bývalej cirkevnej školy.


 Leštiny  (Sakralna pamiatka)
Artikulárny drevený evanjelický kostol z roku 1686


 Istebné  (Sakralna pamiatka)
Drevený artikulárny evanjelický kostol z roku 1688


Rodný dom zakladateľa slovenskej realistickej literatúry Martina Kukučína. Ukážka typickej dolnooravskej ľudovej architektúry s dobovým zariadením z obdobia Kukučínovej mladosti.


Hviezdoslavova horáreň na Slanej vode pod vrchom Babia hora


 Oravská galéria  (Múzeum)
Oravská galéria - Župný dom v Dolnom Kubíne. Staré umenie 15. -19. stor., Slovenské výtvarné umenie 20. stor., Tradičné ľudové umenie, Ikony.


Jedna z expozícií Oravskej galérie venovaná významnej oravskej maliarke. Je inštalovaná v klasicistickej kúrii z 19. storočia od roku 1979.


Expozícia slovenského insitného umenia na ostrove uprostred oravskej priehrady, umiestnená v kostole bývalej obce Slanica.


 Brezovica  (Lyžiarske stredisko)
Tatrapoma F12 Horský hotel Teplica Umelé zasnežovanie Hoteloví hostia majú zľavu 20%.


 Tenisové kurty Nižná  (Športovisko)
5 antukových kurtov a jeden asfaltový s cvičnou stenou. V sezóne otvorené denne od 10:00 do 20:00.


 Zuberec - Janovky  (Lyžiarske stredisko)
725 - 955 m.n.m. Prevádzka 9:00 - 16:00 Večer 18:00 - 21:00 Roháče s.r.o. 5395004 Umelé zasnežovanie Parkovisko


 Zuberec - Milotín  (Lyžiarske stredisko)
825 - 1055 m.n.m. Prevádzka 9:00 - 16:00 Večer 18:00 - 21:00 Alpina s.r.o. 5395845 Umelé zasnežovanie Parkovisko pri vleku, Turnikety


 Krytá plaváreň Nižná  (Športovisko)
25 metrový krytý bazén. Prístupný verejnosti vo vyhradených hodinách.


 Kolkáreň Trstená  (Športovisko)
Najvybavenejšia kolkáreň svojho druhu v strednej Európe. 4 dráhy.


Športová hala využívaná na organizovanie plesov, firemných športových dní, bežné športovanie a je k dispozícii aj turistom ubytovaným v Podbieli.


Chránená krajinná oblasť Horná Orava sa nachádza v najsevernejšej časti Slovenska a tvorí ju zväčša najvyššie flyšové pohorie Západných Karpát. Nachádza sa tu typická horská fauna, pralesové smrečiny, rozsiahle rašeliniská, vzácne vodné živočíchy. Územie


 Dolný Kubín - Kuzmínovo  (Lyžiarske stredisko)
Lyžovanie uprostred mesta Prevádzka 9:00 - 17:00 Večer 17:00 - 20:00 Umelé zasnežovanie Tel.: 5866094, mobil 0907/357803. Parkovisko, bežecké trate 5 km


 Habovka - Rúbaniská  (Lyžiarske stredisko)
RUBA s.r.o. Umelé zasnežovanie Prevádzkovateľ: 0903/506918
 
Ubytovanie v okolí
Objekt 922
Ubytovanie v súkromí
8.3 €/noc
Objekt 377
Chata
8 €/noc
Objekt 2946
Chata
10 €/noc


Slovakia spa resorts, Catering servis, Slovensko, Kúpele / Lázně, Ubytovanie, Víza do Austrálie, Austrálie
study in Australia, Slovensko - ubytování a lázně
SKonline® 2000-2012, Všetky práva vyhradené.