SKonline network :   Kúpele |  Ubytovanie |  Slovensko |  Catering |  Austrália |  Referáty | 

ubytovanie kúpele dovolenka teambuilding, catering, akcie fotogaleria spolupraca kontakt
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
ĎALŠIE ATRAKCIE V DANOM KRAJI 

Chránená krajinná oblasť Malé Karpaty je jediné veľkoplošné chránené územie vinohradníckeho charakteru. Slúži hlavne na oddych obyvateľov miest južného Slovenska a hlavného mesta Slovenska Bratislavy.


 Bardejov  (Mesto/Obec)
Vyše sedemsto ročné mesto na hornom Šariši známe predovšetkým gotickým kostolom sv. Egídia, historickou radnicou a priľahlými Bardejovskými kúpeľmi.


Jedinečný svetový unikát, sú najväčším a najstarším ložiskom drahého opálu, majú najväčší rozsah banských prác a najväčšiu ložiskovú mocnosť. Bane sú podľa počtu druhov najväčším zimoviskom netopierov na Slovensku.


 Svidník  (Skanzen)
Chutné pirohy a zaujímavé podujatie, akým je Slávnosť kultúry Ukrajincov-Rusínov Slovenska vám ponúknu v iba skanzene vo Svidníku. Dotknutím sa drevenice či vodného mlyna sa stanete i vy účastníkmi histórie.


Národná kultúrnou pamiatka, ktorá živo pripomíňa tankové bitky na Slovnesku počas svetových vojen je raritou nielen na Slovensku, ale i v Strednej Európe. Na vojenskom cintoríne tu odpočíva 565 vojakov.


 Prešov  (Mesto/Obec)
Prešov je metropolou rovnomenného, najväčšieho kraja na Slovensku. Historické centrum mesta je národnou kultúrnou pamiatkou.


 Slánske vrchy  (Hory)
Slánske vrchy sú vulkanické pohorie na východe Slovenska. V ich oblasti je 17 kvalitných a výdatných minerálnych prameňov.Sú tunáleziská hnedého uhlia, železnej rudy a polodrahokamu opál.


 Levoča  (Mesto/Obec)
Starobylá Levoča patrí medzi najkrajšie slovenské mestá. Preslávili ju najmä diela rezbárskeho Majstra Pavla a jeho oltár sv. Jakuba.


 Ogrod svätých Sedmopočetníkov  (Sakralna pamiatka)
Staroslovenský ogrod - sústava rezbárskych diel symbolizujúcich ideu sv. Cyrila a Metoda.


 Domaša  (Vodná nádrž)
Vodná nádrž Domaša sa nachádza v príjemnom horskom prostredí Nízkych Beskýd. Turisti majú v jej okolí možnosť absolvovať niektorú z vychádzok, športovať, kúpať sa a využívať vodné bicykle a člnky.


 Humenné  (Skanzen)
Skanzen v Humennom zdobí drevený kostolík svätého archanjela Michala z Novej Sedlice, ktorý pochádza z roku 1764 a pôvodne bol vybudovaný bez použitia jedného klinca. Táto expozícia charakterizuje život obyvateľov Zemplína.


 Poprad  (Mesto/Obec)
Tretie najväčšie východoslovenské mesto Poprad otvára dvere do najmenších európskych veľhôr.


 Červený Kláštor  (Sakralna pamiatka)
Nachádza sa na brehu rieky Dunajec a jeho história sa spája najmä s národnou kultúrnou pamiatkou - Kartuziansko-Kamaldutským kláštorom zo 14. storočia, zasadeným do nádhernej pieninskej scenérie pod vrchom Tri Koruny. Je to východiskové miesto na plte na


 Belianska jaskyňa  (Jaskyňa)
Nachádza sa v Národnej prírodnej rezervácii Belianske Tatry na území Tatranského národného parku. Upútajú sintrové vodopády, pagodovité stalagmity i viaceré jazierka.


 Kalná Roztoka  (Sakralna pamiatka)
Grécko-katolícky drevený kostol Sv. Jána Krstiteľa v Kalnej Roztoke z roku 1750


 Stará Ľubovňa  (Skanzen)
Históriou dýchajúci, v prírodnom prostredí situovaný skanzen, ponúka na prehliadku 23 starobylých objektov a ukážky tradícií z okolia Starej Ľubovne.


 Uličské Krivé  (Sakralna pamiatka)
Grécko-katolícky kostol Sv. Archanjela Michala v Uličskom Krivom z roku 1718


 Vrbov  (Termálne kúpalisko)
7 km južne od Kežmarku, 7 bazénov s termálnou vodou, liečivé účinky vody - dokonca sa hovorí, že je to najliečivejšia voda v strednej Európe. Teplota vody termálneho vrtu je 56 stupňov Celzia, v bazénoch má voda 25-38 C.


 Inovce  (Sakralna pamiatka)
Church of Archangel Michael (1836)


 Topoľa  (Sakralna pamiatka)
Kostol sv. Archanjela Michala (okolo 1700)


 Osturňa  (Mesto/Obec)
Osturňa je najzachovalejšia goralská obec v Zamagurí a je vyhlásená za pamiatkovú rezerváciu ľudovej architektúry.


 Ruský Potok  (Sakralna pamiatka)
Grécko-katolícky kostol sv. archanjela Michala (1740)


Chránená krajinná oblasť Východné Karpaty sa nachádza v najvýchodnejšej časti Slovenska. Územie je budované flyšovými súvrstviami, najmä ílovcami a pieskovcami. Vyznačuje sa bohatými lesmi a výskytom chránených a ohrozených živočíchov.


 Snina  (Mesto/Obec)
Snina je okresné mesto v údolí Cirochy, nachádza sa tu klasicistický kaštieľ, galéria MIRO, v okolí Sninsé rybníky


 Tiesňava Ľubovňa  (Dolina)
Známy je hlavne Jarabinský prielom, miestnymi obyvateľmi zvaný Pece. Jeho najkrajšia časť je približne dvestometrový úsek od ústia. V prielome sa nachádza päť kaskád, koryto má najmä v spodnej časti prudký spád a je zovreté do tiesňavy širokej miestami len tri metre.


 Ždiar  (Mesto/Obec)
Rázovitá goralská obec Ždiar leží medzi Belianskymi Tatrami a Spišskou Magurou a je turistickým centrom Belianskych Tatier. V roku 1977 bola vyhlásená za pamiatkovú rezerváciu ľudovej architektúry a dodnes je obec známa svojimi folklórnymi tradíciami.
 
Ubytovanie v okolí
Objekt 637
Kúpeľný hotel
53 €/noc
Objekt 638
Kúpeľný hotel
60 €/noc
Objekt 639
Kúpeľný hotel
53 €/noc


Slovakia spa resorts, Catering servis, Slovensko, Kúpele / Lázně, Ubytovanie, Víza do Austrálie, Austrálie
study in Australia, Slovensko - ubytování a lázně
SKonline® 2000-2012, Všetky práva vyhradené.