SKonline network :   Kúpele |  Ubytovanie |  Slovensko |  Catering |  Austrália |  Referáty | 

ubytovanie kúpele dovolenka teambuilding, catering, akcie fotogaleria spolupraca kontakt
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
ĎALŠIE ATRAKCIE V DANOM KRAJI 

 Červený Kláštor  (Sakralna pamiatka)
Nachádza sa na brehu rieky Dunajec a jeho história sa spája najmä s národnou kultúrnou pamiatkou - Kartuziansko-Kamaldutským kláštorom zo 14. storočia, zasadeným do nádhernej pieninskej scenérie pod vrchom Tri Koruny. Je to východiskové miesto na plte na


 Pieninský národný park  (Národný park)
Pieninský národný park predstavuje navštevovanú turistickú destináciu v Zamagurí. Turistov okrem krásnej čistej prírody priťahuje romantickými plavbami plťou alebo dobrodružným raftingom.


 Tiesňava Ľubovňa  (Dolina)
Známy je hlavne Jarabinský prielom, miestnymi obyvateľmi zvaný Pece. Jeho najkrajšia časť je približne dvestometrový úsek od ústia. V prielome sa nachádza päť kaskád, koryto má najmä v spodnej časti prudký spád a je zovreté do tiesňavy širokej miestami len tri metre.


 Levoča  (Mesto/Obec)
Starobylá Levoča patrí medzi najkrajšie slovenské mestá. Preslávili ju najmä diela rezbárskeho Majstra Pavla a jeho oltár sv. Jakuba.


 Bardejov  (Mesto/Obec)
Vyše sedemsto ročné mesto na hornom Šariši známe predovšetkým gotickým kostolom sv. Egídia, historickou radnicou a priľahlými Bardejovskými kúpeľmi.


 Ogrod svätých Sedmopočetníkov  (Sakralna pamiatka)
Staroslovenský ogrod - sústava rezbárskych diel symbolizujúcich ideu sv. Cyrila a Metoda.


 Domaša  (Vodná nádrž)
Vodná nádrž Domaša sa nachádza v príjemnom horskom prostredí Nízkych Beskýd. Turisti majú v jej okolí možnosť absolvovať niektorú z vychádzok, športovať, kúpať sa a využívať vodné bicykle a člnky.


 Bardejov  (Skanzen)
V parku Bardejosvkých kúpeľov je situovaný Skanzen ľudovej architektúry, ktorého dominantou sú dva drevené domčeky z 18. storočia. Toto prírodné múzeum zachytáva jednoduchý sedliacky život ľudí z Horného Šariša.


 Humenné  (Skanzen)
Skanzen v Humennom zdobí drevený kostolík svätého archanjela Michala z Novej Sedlice, ktorý pochádza z roku 1764 a pôvodne bol vybudovaný bez použitia jedného klinca. Táto expozícia charakterizuje život obyvateľov Zemplína.


 Poprad  (Mesto/Obec)
Tretie najväčšie východoslovenské mesto Poprad otvára dvere do najmenších európskych veľhôr.


 Belianska jaskyňa  (Jaskyňa)
Nachádza sa v Národnej prírodnej rezervácii Belianske Tatry na území Tatranského národného parku. Upútajú sintrové vodopády, pagodovité stalagmity i viaceré jazierka.


 Kalná Roztoka  (Sakralna pamiatka)
Grécko-katolícky drevený kostol Sv. Jána Krstiteľa v Kalnej Roztoke z roku 1750


 Uličské Krivé  (Sakralna pamiatka)
Grécko-katolícky kostol Sv. Archanjela Michala v Uličskom Krivom z roku 1718


 Vrbov  (Termálne kúpalisko)
7 km južne od Kežmarku, 7 bazénov s termálnou vodou, liečivé účinky vody - dokonca sa hovorí, že je to najliečivejšia voda v strednej Európe. Teplota vody termálneho vrtu je 56 stupňov Celzia, v bazénoch má voda 25-38 C.


 Inovce  (Sakralna pamiatka)
Church of Archangel Michael (1836)


 Topoľa  (Sakralna pamiatka)
Kostol sv. Archanjela Michala (okolo 1700)


 Osturňa  (Mesto/Obec)
Osturňa je najzachovalejšia goralská obec v Zamagurí a je vyhlásená za pamiatkovú rezerváciu ľudovej architektúry.


 Ruský Potok  (Sakralna pamiatka)
Grécko-katolícky kostol sv. archanjela Michala (1740)


 Svidník  (Skanzen)
Chutné pirohy a zaujímavé podujatie, akým je Slávnosť kultúry Ukrajincov-Rusínov Slovenska vám ponúknu v iba skanzene vo Svidníku. Dotknutím sa drevenice či vodného mlyna sa stanete i vy účastníkmi histórie.


Chránená krajinná oblasť Východné Karpaty sa nachádza v najvýchodnejšej časti Slovenska. Územie je budované flyšovými súvrstviami, najmä ílovcami a pieskovcami. Vyznačuje sa bohatými lesmi a výskytom chránených a ohrozených živočíchov.


Národná kultúrnou pamiatka, ktorá živo pripomíňa tankové bitky na Slovnesku počas svetových vojen je raritou nielen na Slovensku, ale i v Strednej Európe. Na vojenskom cintoríne tu odpočíva 565 vojakov.


 Prešov  (Mesto/Obec)
Prešov je metropolou rovnomenného, najväčšieho kraja na Slovensku. Historické centrum mesta je národnou kultúrnou pamiatkou.


 Snina  (Mesto/Obec)
Snina je okresné mesto v údolí Cirochy, nachádza sa tu klasicistický kaštieľ, galéria MIRO, v okolí Sninsé rybníky


 Ždiar  (Mesto/Obec)
Rázovitá goralská obec Ždiar leží medzi Belianskymi Tatrami a Spišskou Magurou a je turistickým centrom Belianskych Tatier. V roku 1977 bola vyhlásená za pamiatkovú rezerváciu ľudovej architektúry a dodnes je obec známa svojimi folklórnymi tradíciami.
 
Ubytovanie v okolí
Objekt 569
Kúpeľný hotel
45 €/noc
Objekt 568
Kúpeľný hotel
22 €/noc
Objekt 567
Kúpeľný hotel
16 €/noc


Slovakia spa resorts, Catering servis, Slovensko, Kúpele / Lázně, Ubytovanie, Víza do Austrálie, Austrálie
study in Australia, Slovensko - ubytování a lázně
SKonline® 2000-2012, Všetky práva vyhradené.