SKonline network :   Kúpele |  Ubytovanie |  Slovensko |  Catering |  Austrália |  Referáty | 

ubytovanie kúpele dovolenka teambuilding, catering, akcie fotogaleria spolupraca kontakt
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
ĎALŠIE ATRAKCIE V DANOM KRAJI 

 Thermal park GINO PARADISE Bešeňová  (Termálne kúpalisko)
Termálne kúpalisko s blahodárnymi účinkami na dýchacie cesty a pohybové ústrojenstvo s celoročnou prevádzkou. Vyhľadávané centrum oddychu pri vode.


 Nízke Tatry  (Hory)
Národný park Nízke prináša množstvo nádherných turistických trás, hlavne po hrebeni tohto pohoria. Pekné doliny a množstvo krasových javov vás tu tiež neminú.


 NP Nízke Tatry  (Národný park)


Chránená krajinná oblasť Horná Orava sa nachádza v najsevernejšej časti Slovenska a tvorí ju zväčša najvyššie flyšové pohorie Západných Karpát. Nachádza sa tu typická horská fauna, pralesové smrečiny, rozsiahle rašeliniská, vzácne vodné živočíchy. Územie


 Kalameny  (Termálne kúpalisko)
Osada je známa hlavne svojím voľne prístupným jazierkom s termálnou liečivou vodou, uprostred ktorého je vyvieračka. Je možné sa tu zastaviť a v jazierku vychutnať blahodárne účinky tejto liečivej termálnej vody na ľudský organizmus.


 Chočské vrchy  (Hory)
Nevysoké pohorie na severe Liptova, ktoré ponúka bohaté možnosti na turistiku a skrýva nádherné doliny. Jeho dominantou je do diaľky sa týčiaci Veľký Choč.


 Kantorská dolina  (Dolina)
Kantorská dolina sa nachádza v severozápadnej časti pohoria Veľká Fatra, sú tu pamätné miesta na SNP, dobré možnosti turistiky a cykloturistiky.


 Necpalská dolina  (Dolina)
Necpalská dolina sa nachádza v podhorí Veľkej Fatry a je veľmi dobrým miestom na turistiku i cykloturistiku. Vchod do 12 kilometrov dlhej doliny začína v obci Necpaly a až do jej záveru pod Ploskou vedie afaltová cesta.


 NP Veľká Fatra  (Národný park)


 Liptovský hrad  (Hrad)
Starhrad je situovaný na vrchu zvanom Hrad v Chočských vrchoch. Minulosť Liptovského hradu je ukrytá už iba v základoch, ktoré zostali po zrúcaní hradu jeho vtedajším majiteľom Matejom Korvínom po nezhodáh s Petrom Komorovským.


 Ružomberok  (Mesto/Obec)
Mesto Ružomberok s približne 31.000 obyvateľmi je centrom dolného Liptova. Už v 13. storočí tu bola slovanská osada, z ktorej sa neskôr vyvinulo mesto a mestské výsady boli Ružomberku udelené v roku 1318. Historicky významne poznačili Ružomberok aktivity


 Veľká Fatra  (Hory)
Veľká Fatra patrí medzi najzachovalejšie pohorie Slovenska. Hlavnou charakteristickou črtou tohto parku sú rozsiahle hole. Celé pohorie má vysoký hlavný hrebeň, ktorý sa člení na dva rázsochy- Liptovskú a Turčiansku.


 Mlyny oblazy  (Pamiatka)
Malebná ukážka z histórie Slovenska. Miesto, ktoré by si žiaden návštevník Slovenska nemal nechať ujsť


Mikropivovar vo vidieckej usadlosti v Kvačanoch je v podstate veľmi vkusným, novopostaveným penziónikom rodinného rázu, ktorého súčasťou je malý pivovar. S láskou sa tu vyrába Bio, nepasterizované, kvasinkové, BRONTVAIOVSKE PIVO.


 Kvačianska dolina  (Dolina)
Výlet na Kvačianskou dolinou je vhodný pre všetky tipy turistov, rovnako pre deti, či dôchodcov, nakoľko nejde o náročnú trasu. Cestou môžete vidieť všetky krásy tejto jedinečnej doliny z „vtáčej perspektívy“, nakoľko chodník nevedie korytom doliny, ale h


 Prosiecka dolina  (Dolina)
Dolina bohatá na skalné útvary rôznych tvarov. Nájdeme tu romantický vodopád, zažijeme dobrodružstvo na rebríkoch v skalných tiesňavách a skončíme na zelenej lúke Svorad, kde sa spokojne pasú kravy.


 Aquapark Tatralandia  (Termálne kúpalisko)
Aquapark Tatralandia - Tobogánový komplex s termálnou vodou, celoročou prevádzkou a tiež širokou škálou doplnkových služieb. Množstvo atrakcii každoročne láka tisíce turistov.


 Svätý Kríž  (Sakralna pamiatka)
Sakralna pamiatka. Evanjelický drevený artikulárny kostol pochádza z roku 1729 a je to jedna z najväčších drevených stavieb na Slovensku.


 Demänovská dolina  (Dolina)
Demänovská dolina leží na severnej strane Národného Parku Nízke Tatry, južne od Liptovského Mikuláša. Táto dolina ponúka množstvo možností na trávenie dovolenky: v zime lyžovanie v Jasnej, v lete turistika krásami Nízkych Tatier a tiež pozoruhodné jaskyne


 Demäňovská ľadová  (Jaskyňa)
Nachádza sa v Demänovskej doline. Ľadová výplň sa vyskytuje v spodných častiach jaskyne. Zastúpený je podlahový ľad, ľadové stĺpy, stalaktity i stalagmity. Nálezisko kostí jaskynného medveďa.


Nálezisko keltskej kultúry Havránok pri Liptovskej Mare sa nachádza sa na vŕšku Úložisko pri obci Bobrovník. Nájdete tu zrekonštruovaný komplex pôvodných keltských stavieb a konštrukcií, v ktorom sa môžete oboznámiť so spôsobom života pôvodných obyvateľov


 Pribylina  (Skanzen)
Pribylinský skanzen centralizuje pamiatky z 11 obcí zatopených Liptovskou Marou. Na jednom mieste sa tak nachádza množstvo kultúrnych pamiatok rôzneho charakteru.


 Jánska dolina  (Dolina)
Jánska dolina sa nachádza na severnej strane Nízkych Tatier a patrí k jej najkrajším dolinám. Je vynikajúcim východiskom na rôzne túry, nájdete tu množstvo nesprístupenných jaskýn, minerálne a termálne pramene. V zime sú tu dobré možnosti na lyžovanie a b


 Liptovský Mikuláš  (Mesto/Obec)
Mesto s bohatou históriou a kultúrnymi tradíciami je centrom Liptovskej kotliny. Leží na pravom brehu Váhu, obkolesené Kriváňom, Poludnicou a Chočom. Vynikajúci východzí bod na turistiku.


 Žiarska dolina  (Dolina)
Žiarska dolina sa nachádza v južnom podhorí Západných Tatier a patrí k ich najkrajším a najnavštevovajším dolinám. Je vhodným východiskovým bodom na turistiku, ideálne možnosti ponúka na lyžovanie a skialpinizmus.


Zrúcaniny najvyššie položeného hradu na Slovensku postaveného v 13.storočí na mieste slovanského hradiska a zničeného v 15.storočí. T.č. konzervovaný. Poloha na vrchu Sestrč v Chočských vrchoch, 993 m.n.m.


 Liptovský Ján  (Termálne kúpalisko)
Na juhu obce Liptovský Ján sa nachádza termálne kúpalisko s teplotou vody 14,8 - 29,4 °C . Voda blahodárne pôsobí na bolesti kĺbov, traviaci trakt a spôsobuje celkové uvoľnenie a oddýchnutie organizmu


 Liptovská Mara  (Vodná nádrž)
Vodná nádrž Liptovská Mara s rozlohou 27 km2 a výškou hrádze 43 m je často navštevovanou lokalitou LIPTOVA.


Demänovská jaskyňa Slobody sa nachádza v Demänovskej doline na území Národného parku Nízke Tatry. Jaskyňa má bohatú kvapľovú výzdobu, tvorí ju niekoľkoposchodový labyrint chodieb.


 Kvačany  (Mesto/Obec)
Malebná obec v srdci Liptova, vchod do Kvačianskej doliny.


 Liptovské Matiašovce  (Mesto/Obec)
Obec je vstupnou obcou do Suchej doliny, čoby hraničnej doliny TANAPU. V dolnej časti doliny sa nachádza známa jaskyňa Dúpnica. Okrajom obce vedie cyklotrasa, na ktorej je vybudované odpočívadlo a pokračuje do Bobrovca.


 Strečno  (Hrad)
Národná kultúrna pamiatka Strečniansky hrad sa vypína na vysokom brale nad Váhom. V ruinách kedysi kráľovského hradu našli zachovalé telo Žofie Bošniakovej.


 Oravský hrad  (Hrad)
V minulosti strategicky dôležitý Oravský hrad dnes priťahuje návštevníkov nočnými prehliadkami a ďalšími zaujímavými podujatiami.


 Roháče  (Hory)
Vysokohorská turistika v Roháčoch


 Malá Fatra  (Hory)
Malá Fatra sa nachádza na severozápade Slovenska. Nachádzajú sa v nej kaňony, tiesňavy, priepasti, bralné hrebene/, krasové jaskynné útvary, zriedkavé druhy flóry a fauny, hoľami a súvislými lesnými porastami s čistými potokmi.


 Zuberec - Brestová  (Skanzen)
Múzeum oravskej dediny v Brestovej uchvacuje jedinečnosťou drobných domčekov s úzkymi oknami a šindľovými strechami. Ponúka rôzne programy, pozostávajúce z prezentácií oravského folklóru a ukážiek tradičnej remeselnej výroby.


Unikátne dielo majstra Jozefa Pekaru, rodáka z Rajeckých Teplíc. Dielo veľkosťou dĺžky 8,5 metra a šírky 3 metrov je jedným z najväčších vyrezávaných betlehémov v Európe.


 Oravská priehrada  (Vodná nádrž)
Oravská priehrada láka každoročne tisícky turistov, ktorí tu nachádzajú nespočetnú paletu vodných športov i mnoho iných možností.


 Oravice - Meander Park  (Termálne kúpalisko)
Voda v Oraviciach patrí medzi významné termálne vody na Slovensku s liečivými účinkami najmä na choroby pohybového ústrojenstva, močových ciest a obličiek. Turistom ponúka možnosť odpočívať v príjemnej vode a pritom sa dívať na končiare hôr.


 Čičmany  (Skanzen)
Dedinka s 250 obyvateľmi je žijúcou históriou. Sú v nej zachované maľované drevenice, barokový kostol a barokovo-klasicistický kaštieľ. Dodnes sa tu vyšívajú kroje, šklbú husi a spievajú číro Slovenské ľudové piesne.


 Martin  (Skanzen)
Skanzen v Martine je najväčšou prírodnou expozíciou na Slovensku. Toto múzeum slovenskej dediny sa môže pochváliť takmer stovkou historických objektov a množstvom domáceho inventáru dôb minulých.


 Oravice - Meander Park  (Termálne kúpalisko)
Aquapark v Oraviciach s geotermálnou vodou, ktorá nielen hreje ale i lieči


 Tvrdošín  (Sakralna pamiatka)
Drevený rímsko-katolícky gotický kostolík. Najstaršia zachovaná stavebná pamiatka na hornej Orave z druhej polovice 15. stor. Odborná rekonštrukcia a reštaurácia kostola bola v roku 1993 ocenená plaketou Europa Nostra a kostol bol ako národná kultúrna pamiatka zapísaný do európskeho kultúrneho dedičstva.


 Bobrova raľa  (Pamiatka)
Pamiatková rezervácia ľudovej architektúry Bobrova raľa. Najväčší zachovaný komplex pôvodnej ľudovej architektúry v strednej Európe. 64 dreveníc z minulého storočia. Za pamiatkovú rezerváciu bol areál vyhlásený v roku 1977.


 Františkova huta  (Pamiatka)
Bývalá železiareň Františkova huta. Technická a architektonická pamiatka. Vysoká pec spracovávala železnú rudu z Roháčov v rokoch 1836 až 1862.


 Podbiel  (Mesto/Obec)
Obec Podbiel sa nachádza na hlavnom cestnom ťahu k Poľským hraniciam a je unikátnou obcou s rezerváciou ľudovej architektúry, zrúcaninou železiarne Františkova huta, Múzeom, množstvom kultúrnych a spoločenských podujatí. Ponúka ubytovanie v samostatných ubytovacích zariadeniach, väčšinou v pôvodných dreveniciach patriacich do komplexu rezervácie ľudovej architektúry.


 Roháče-Spálená  (Lyžiarske stredisko)
Prevádzka 9:00 - 16:00 Prevádzkovateľ: Tatrawest s.r.o. 5395320 Umelé zasnežovanie, turnikety Úschovňa, ski servis, požičovňa, bufet Parkovisko pri vleku 60,- Sk/ deň


Malé etnografické múzeum v budove bývalej cirkevnej školy.


 Žilina  (Mesto/Obec)
Žilina je najväčším mestom na celom Považí, je dôležitým dopravným uzlom, kultúrnym, hospodárskym a vzdelávacím centrom.


 Leštiny  (Sakralna pamiatka)
Artikulárny drevený evanjelický kostol z roku 1686


 Istebné  (Sakralna pamiatka)
Drevený artikulárny evanjelický kostol z roku 1688
 
Ubytovanie v okolí
Objekt 1968
Kúpeľný hotel
52 €/noc
Objekt 255
Hotel
27 €/noc
Objekt 2698
Kúpeľný hotel
30 €/noc


Slovakia spa resorts, Catering servis, Slovensko, Kúpele / Lázně, Ubytovanie, Víza do Austrálie, Austrálie
study in Australia, Slovensko - ubytování a lázně
SKonline® 2000-2012, Všetky práva vyhradené.