SKonline network :   Kúpele |  Ubytovanie |  Slovensko |  Catering |  Austrália |  Referáty | 

ubytovanie kúpele dovolenka teambuilding, catering, akcie fotogaleria spolupraca kontakt
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
ĎALŠIE ATRAKCIE V DANOM KRAJI 

 Zádielská dolina  (Dolina)
Štátna prírodná rezervácia Zádielska dolina sa nachádza na rozhraní Košického a Rožnavského okresu. Dĺžka doliny je skoro 3 kilometre, hĺbka kaňonu je takmer 400 m a šírka dna je 10 metrov.


 Jasovská jaskyňa  (Jaskyňa)
Prvú verejnosti prístupnú slovenskú jaskyňu objavili mnísi, dnes sa využíva na speleoterapiu. Pozostáva z dómovitých a sieňovitých priestorov i oválnych chodieb. Sčernávajúce a odumierajúce kvaple a brčká na niekoľkých metroch štvorcových jasne pripomínaj


 Košice  (Mesto/Obec)
Vďaka najväčšej pamiatkovej rezervácii sú vyhľadávaným turistickým centrom. Historickému jadru mesta dominuje Hlavná ulica, najvýznamnejšou dominantou mesta je najväčší gotický chrám v strednej Európe - Dóm svätej Alžbety.


Kaštieľ Betliar je jeden z najkrajších slovenských kaštieľov, obklopený nádherným anglickým parkom. Zariadenie kaštieľa je pôvodné a jeho najväčšou cennosťou je ústredná knižnica uchovávajúca vyše 20.000 zväzkov.


 Domica  (Jaskyňa)
Vápencová jaskyňa v Rožňavskom okrese rozprestierajúca sa na území dvoch štátov v dĺžke 23 km vyzdobená žltými, ružovkastý a šedými kvapľami.


 Gombasecká jaskyňa  (Jaskyňa)
Vápencová jaskyňa v Slovenskom krase, ktorá ako prvá slovenská jaskyňa bola desať rokov využívaná na speleoterapiu, je známa je svojimi ligotavými brčkami. Zaradená na zoznam UNESCO.


 Kováčová  (Termálne kúpalisko)
Navštevované termálne kúpalisko v blízkosti Banskej Bystrice


Krásnohorská jaskyňa je výverová fluviokrasová jaskyňa vytvorená činnosťou podzemného potoka Buzgó, kde nájdete unikátny 32, 6 m vysoký sintrový stĺp.


Jedinečná jaskyňa neďaleko Ochtinej patrí medzi tri sprístupnené aragonitové jaskyne vo svete. Vnútro jaskyne a výzdobu netvoria stalaktitové a stalagmitové kvapľové formy, ale akési trsy, vetvičky a kríčky mliečne bielych výtvorov.


 Herliansky gejzír  (Príroda)
Umelo vytvorený, 120 rokov nepretržite aktívny Herliansky gejzír je známi svojou nízkotermálnou vodou vystrekujúcou v 32 až 36 hodinových intervaloch z hĺbky 404,5 m.


 Krásna Hôrka  (Hrad)
d Krásna Hôrka je situovaný pod podhradskou obcou neďaleko Rožňavy. Zmenami majiteľov sa postupne z jednoduchého sídla Bebekovcov stala pevnosť Andrássyovcov. Najbohatšia rodina najviac zveľadila hrad Krásna Hôrka.


Jedinečný svetový unikát, sú najväčším a najstarším ložiskom drahého opálu, majú najväčší rozsah banských prác a najväčšiu ložiskovú mocnosť. Bane sú podľa počtu druhov najväčším zimoviskom netopierov na Slovensku.


 Ružín  (Vodná nádrž)
Umelá vodná nádrž Ružín sa nachádza neďaleko Košíc, v prekrásnom prostredí východného Slovenska. Je obľúbenou rekreačnou oblasťou Košičanov s množstvom zákutí a dvomi ostrovmi, vyhľadávaným miestom rekreácie a aktívneho oddychu pri vode.


 Slánske vrchy  (Hory)
Slánske vrchy sú vulkanické pohorie na východe Slovenska. V ich oblasti je 17 kvalitných a výdatných minerálnych prameňov.Sú tunáleziská hnedého uhlia, železnej rudy a polodrahokamu opál.


 Kurinec - Zelená voda  (Vodná nádrž)
Rekreačná oblasť Kurinec - Zelená voda je vzdialená 5 kilometrov od Rimavskej Soboty a patrí k vyhľadávaným miestam oddychu v blízkom i ďalekom okolí. Svojim návštevníkom ponúka kúpanie vo vodnej nádrži alebo bazéne, ubytovanie, kemping.


 NP Muránska Planina  (Národný park)


Chránená krajinná oblasť Cerová vrchovina sa nachádza na juhu stredného Slovenska, priamo na hranici s Maďarskom. Zaujmú najmä sopečné komíny a struskové kužele.


 Dobšinská ľadová  (Jaskyňa)
V juhozápadnej časti Slovenského raja sa nachádza jaskyňa, ktorej siene kedysi využívali na tréning krasokorčuliari. Jaskyňa má niekoľko úchvatných častí, medzi ktoré patria zaľadnená Veľká a Malá sieň, Rufiriho koridor a zrútený dom. Je to najväčšia zaľa
 
Ubytovanie v okolí
Objekt 344
Kúpeľný hotel
32 €/noc
Objekt 917
Hotel
43.15 €/noc
Objekt 290
Chata
10.95 €/noc


Slovakia spa resorts, Catering servis, Slovensko, Kúpele / Lázně, Ubytovanie, Víza do Austrálie, Austrálie
study in Australia, Slovensko - ubytování a lázně
SKonline® 2000-2012, Všetky práva vyhradené.