SKonline network :   Kúpele |  Ubytovanie |  Slovensko |  Catering |  Austrália |  Referáty | 

ubytovanie kúpele dovolenka teambuilding, catering, akcie fotogaleria spolupraca kontakt
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
Turistika na Orave 
Bezprostredné okolie Podbiela ponúka nenáročné prechádzky. Zo stredu obce vychádzajú dva náučné chodníky. Jeden vedie na Bielu skalu s ukončením pri Františkovej hute a druhý dovedie návštevníka na bralo nazvané Červená skala. Z oboch skál je úžasný výhľad, ktorý je ešte vylepšený vyhliadkovými ďalekohľadmi. 

Celodenné túry s východiskovým bodom v Podbieli je možné smerovať do pohoria Oravská Magura alebo Skorušinské vrchy. Približne v smere náučných chodníkov vychádzajú z Podbiela aj modré turistické značky. Jedna od Bielej skaly vedie na vrch Kopec. Odtiaľ sa dá zostúpiť do Zuberca, alebo pokračovať po hrebeni do rázovitej obce Malatiná a zakončiť celodennú túru v Dolnom Kubíne. Druhá modrá značka ide okolo Červenej skaly na hrebeň Oravskej Magury na kótu Šubovka. Odtiaľ sa dá oblúkom vrátiť do Podbiela po trase známeho zimného turisticko-lyžiarskeho pochodu, alebo pokračovať po hrebeni až nad Oravský Podzámok a zakončiť deň návštevou hradu.

Vysokohorskí turisti však chodia do Podbiela predovšetkým kvôli Roháčom. Do východiskového bodu väčšiny túr – na chatu Zverovka je to z Podbiela 22 km. Odtiaľ sa dá podnikať množstvo náročných i menej náročných túr. K tým druhým patrí prechádzka k Roháčskemu vodopádu a plesám. Absolvovať nejakú časť hlavného hrebeňa Roháčov by sa mali odvážiť len zdatní turisti. Chodník je fyzicky aj technicky náročný. Okrem okružných túr odporúčame aj túry z miesta A do miesta B. Treba si pravdaže zabezpečiť dopravu napríklad s pomocou SKTour Podbiel. Obľúbená je trasa Zverovka – Ťatliakovo pleso – Volovec – Juráňova dolina – Oravice. Tam nasleduje kúpanie v termálnych bazénoch.

 


 
Ubytovanie v okolí
Objekt 1673
Penzión
9.96 €/noc
Objekt 1855
Ubytovanie v súkromí
13.28 €/noc
Objekt 106
Drevenica
10 €/noc

TOP 3 atrakcie v okolí
Bobrova raľa
Pamiatka
Františkova huta
Pamiatka
Podbiel
Mesto/Obec

Chýbajú Vám v SKonline.sk informácie o Vašom okolí, radi by ste v SKonline.sk propagovali svoje služby či produkty?

Zapojte sa!


Slovakia spa resorts, Catering servis, Slovensko, Kúpele / Lázně, Ubytovanie, Víza do Austrálie, Austrálie
study in Australia, Slovensko - ubytování a lázně
SKonline® 2000-2012, Všetky práva vyhradené.