SKonline network :   Kúpele |  Ubytovanie |  Slovensko |  Catering |  Austrália |  Referáty | 

ubytovanie kúpele dovolenka teambuilding, catering, akcie fotogaleria spolupraca kontakt
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
Milochovský náučný chodník 

Na cestách i výletoch v okolí Považskej Bystrice zaujmú každého návštevníka svojou krásou skalnaté hrebene Manínskej úžiny, Súľovských skál, alebo i Klapov. Krásna scenéria Súľovských vrchov, ale i Javorníkov, sa odkrýva vo svojej nádhere na jednotlivých zastávkach tohto náučného chodníka.

Treba sa len dobre dívať, aby človek zachytil rozmanitosť a rôznorodosť rastlinnej a živočíšnej ríše tohto územia. Možno sa mu pošťastí uvidieť niektorého hniezdiča z veľkého množstva vodného vtáctva Považského podolia alebo Nosickej priehrady. A ak aj nie, isto sa mu na jednej zo zastávok náučného chodníka naskytne krásny panoramatický výhľad nielen na mesto Považská Bystrica, ale i  na prírodné skalné výtvory Klapov, ďalej cez oba Maníny po horizonte až k Strážovu. 

Náučný chodník po počiatočnom miernom stúpaní vedie pekným prostredím Milochova v nenáročnom, mierne zvlnenom teréne. Jeho okružná trasa má osem zastávok a môžeme ju absolvovať za tri hodiny.

Trasa náučného chodníka vedie zväčša rozhraním katastrov Považská Bystrica a Milochov. Po počiatočnom miernom stúpaní okrajom lesa od Stanice mladých turistov v Milochove vedie nenáročným, mierne zvlneným terénom zmiešaného lesa.

Náučný chodník charakterizujú prírodné mozaikové lesné spoločenstvá s dubom a hrabom, menej je zastúpený smrek a borovica. Po ceste náučným chodníkom ešte môžeme vidieť buky, brezy, javory, z krovín hlohy, trnky, šípky, či liesky. Lúky sú zastúpené bohatou lúčnou kvetenou, ktorá na jar a v lete hrá nádhernými farbami. Na jeseň je okolie bohaté na rôzne lesné plody.

Od skorej jari do neskorej jesene v blízkosti Stanice mladých turistov a po celej trase náučného chodníka rastie množstvo liečivých rastlín. Už na lúkach v blízkosti ubytovne rastie dúška včasná, ľubovník bodkovaný, jahoda obyčajná, mäta prieporná, rebríček obyčajný, pamajorán obyčajný, praslička roľná, pŕhľava dvojdomá, púpava lekárska, rumanček pravý, skorocel kopijovitý. Po ceste rastie divozel veľkokvetý, ostružina černicová, repík lekársky, ruža šípová. Stačí sa dobre dívať a okrem pekných zážitkov z náučného chodníka si môžete priniesť plnú náruč liečiviek alebo dobrých hríbov.

Zo vzácnych a ohrozených druhov sa tu nachádzajú napr. astra alpínska, poniklec slovenský, klinček včasný, prvosienka holá, snežienka jarná, veternica lesná, kortúza Matthioliho, ľalia zlatohlavá, žltohlav európsky, prilbica tuhá, jazyk jelení, čerešňa mahalebková, vstavače a mnohé ďalšie.


Poznámka: Materiály poskytla Turistická informačná kancelária Považská Bystrica.
 


 
Ubytovanie v okolí
Objekt 855
Kúpeľný hotel
57 €/noc
Objekt 2081
Kúpeľný hotel
51 €/noc
Objekt 890
Kúpeľný hotel
53 €/noc

TOP 3 atrakcie v okolí
Manínska tiesňava
Dolina
Považská Bystrica
Mesto/Obec
Kostolecká tiesňava
Dolina

Chýbajú Vám v SKonline.sk informácie o Vašom okolí, radi by ste v SKonline.sk propagovali svoje služby či produkty?

Zapojte sa!


Slovakia spa resorts, Catering servis, Slovensko, Kúpele / Lázně, Ubytovanie, Víza do Austrálie, Austrálie
study in Australia, Slovensko - ubytování a lázně
SKonline® 2000-2012, Všetky práva vyhradené.