SKonline network :   Kúpele |  Ubytovanie |  Slovensko |  Catering |  Austrália |  Referáty | 

ubytovanie kúpele dovolenka teambuilding, catering, akcie fotogaleria spolupraca kontakt
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
Jánošíkove diery 

Tip SKonline

Radi by sme Vám doporučili jednu nenáročnú turistickú trasu, ktorú hravo zvládne ktokoľvek a trvá zhruba pol dňa - záleží hlavne na tom, aké tempo a aké dlhé zastávky si zvolíte. My sme túto trasu absolvovali v sobotu ráno - počas festivalu Jánošíkove dni v Terchovej 2001. Ráno sme vyrazili z Terchovej smerom na Štefanovú. Išli sme po hlavnej ceste cez nádhernú Tiesňavu Malej Fatry. Cesta bola veľmi pekná a každú chvíľu sme mohli obdivovať krásne výtvory prírody a rôzne skalné útvary. Keď sme boli smädní, nebol problém napiť sa z okolitých horských bystriniek alebo čistiniek. Po hodinke sme boli v Štefanovej a pred nami sa naskytol výhľad na Rozsutece. Sadli sme do prvej krčmy, osviežili sme sa pivkom a pokračovali sme na Diery.

Trasa turistiky je nenáročná, stále ponúka veľmi pekné výhľady a môžte sa kochať krásou prírody, čistým vzduchom a tajomnými zvukmi lesa. Asi po hodinke sme dorazili k Salašu Podžiar, kde odpočívalo veľa turistov a rodín s deťmi. Dokonca sa v blízkom potoku kúpalo niekoľko ľudí, čo sme vôbec nečakali, pretože voda bola dosť studená, ale vzhľadom na obrovskú teplotu v ten deň bola super.

Zo salašu sme už boli len kúsok od Dier - Nových a Dolných. Táto trasa je skutočne veľmi atraktívna, pretože stále idete okolo zurčiaceho potoka, je tam veľa vodopádikov, rokliny a tiesňany, trasa vedie po rôznych rebríkoch alebo úzkymi roklinami. V pohode sme dorazili do Bieleho Potoka a tam sme znovu sadli v jednej krčmičke na osvieženie. Z Bieleho Potoka to bol už len kúsok do Terchovej, do ktorej sme dorazili asi za 7 hodín od začiatku našej turistiky a znovu sme mohli pokračovať v zábave na folklórnom festivale.


Hory  
  •  Malá Fatra


 
Ubytovanie v okolí
Objekt 1154
Kúpeľný hotel
53 €/noc
Objekt 864
Kúpeľný hotel
50 €/noc
Objekt 863
Kúpeľný hotel
53 €/noc

TOP 3 atrakcie v okolí
Strečno
Hrad
Oravský hrad
Hrad
Malá Fatra
Hory

Chýbajú Vám v SKonline.sk informácie o Vašom okolí, radi by ste v SKonline.sk propagovali svoje služby či produkty?

Zapojte sa!


Slovakia spa resorts, Catering servis, Slovensko, Kúpele / Lázně, Ubytovanie, Víza do Austrálie, Austrálie
study in Australia, Slovensko - ubytování a lázně
SKonline® 2000-2012, Všetky práva vyhradené.