SKonline network :   Kúpele |  Ubytovanie |  Slovensko |  Catering |  Austrália |  Referáty | 

ubytovanie kúpele dovolenka teambuilding, catering, akcie fotogaleria spolupraca kontakt
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
Turistika na Slovensku 

Slovensko ponúka bohaté možnosti na turistiku - od náročnej vysokohorskej turistiky v najmenších európskych veľhorách Vysoké Tatry po jednoduché prechádzky po nádherných lesoch. Môžte si vybrať z bohatej ponuky možností - Vysoké Tatry, Nízke Tatry, Roháče, Veľka a Malá Fatra, Slovenský Raj, Pieniny, ...

Najvyšším vrcholom Slovenska je majestátny Gerlachovský Štít (2655 m) vo Vysokých Tatrách. Z ďalších atraktívnych vrcholov vo Vysokých Tatrách sú najzaujímavejšie národný symbol Slovenska Kriváň alebo Lomnický Štít, v Nízkych Tatrách by ste nemali vynechať Ďumbier a Chopok, v Malej Fatre Rozsutce, vo Veľkej Fatre Borišov, Ostredok alebo Krížnu a tak by sa dalo pokračovať ďalej. Slovensko je hornatý kraj a turisti si tu prídu skutočne na svoje. Prakticky celým územím Slovenska vedie zaujímavá trasa Cesta hrdinov SNP, ktorá začína v Dukelskom priesmyku a vedie ďalej až do Bratislavy. Veľmi pekným na tejto trase je hlavne hrebeňovka od Kráľovej hole v Nízkych Tatrách cez Čertovicu, Ďumbier a Chopok na Donovaly a odtiaľ do Veľkej Fatry na Krížnu, Ostredok po Malú Fatru.

Možnosti turistiky

1 dňové túry ľahké
- menej náročné túry v pásme lesa a aj vysokohorskom teréne. Túry vyžadujú športovú obuv a oblečenie, vetrovku, pršiplášť, batoh, jedlo, pitie.

1 dňové túry stredne ťažké - vyžadujú turistickú obuv s vibramovými podrážkami, batoh, sveter, vetrovku, pršiplášť, jedlo a pitie na deň.

1 dňové túry ťažké - túry v náročnom vysokohorskom teréne (Gerlachovský štít, Lomnický štít, Vysokú, Ľadový štít). Túry vyžadujú turistické topánky s vibramovými podrážkami, náhradné oblečenie, sveter, vetrovku, čiapku, dlhé nohavice, jedlo a pitie na celý deň.

Viacdenné vysokohorské prechody - stredne ťažké - Prechody dolinami, sedlami a hrebeňmi Slovenských hôr s možnosťou prenocovania vo horských chatách. Túry vyžadujú stan, spací vak, karimatka, plyn. varič, nádoby na varenie, strava, pršiplášť, vibramové topánky.

Chcete spoznať najmenšie a najkrajšie veľhory sveta? Vystúpiť na inak nedostupné sedlá, hrebene a štíty Tatier? Vychutnávať si panoramatické výhľady a neopakovateľné pohľady do dolín? Stráviť hodiny bližšie k slnku a hviezdam? Neváhajte a vyskúšajte vysokohorskú turistiku a horolezectvo v doprovode skúsených horských vodcov - členov Horskej služby. Dokážeme zabezpečiť turistické výstupy na najvyššie vrcholy Slovenska alebo len sprievod na jednoduchšie túry v rôznych lokalitách Slovenska.

 


 
Ubytovanie v okolí
Objekt 921
Hotel
20 €/noc
Objekt 1277
Ubytovanie v súkromí
6.64 €/noc
Objekt 1677
Ubytovanie v súkromí
8.96 €/noc

TOP 3 atrakcie v okolí
Strečno
Hrad
Mlyny oblazy
Pamiatka
Oravský hrad
Hrad

Chýbajú Vám v SKonline.sk informácie o Vašom okolí, radi by ste v SKonline.sk propagovali svoje služby či produkty?

Zapojte sa!


Slovakia spa resorts, Catering servis, Slovensko, Kúpele / Lázně, Ubytovanie, Víza do Austrálie, Austrálie
study in Australia, Slovensko - ubytování a lázně
SKonline® 2000-2012, Všetky práva vyhradené.