SKonline network :   Kúpele |  Ubytovanie |  Slovensko |  Catering |  Austrália |  Referáty | 

ubytovanie kúpele dovolenka teambuilding, catering, akcie fotogaleria spolupraca kontakt
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
Výstup na Sivý vrch 
Fotogalérie Výstup na Sivý vrch
Sivý vrch

Sivý vrch (1805 m n. m.) je prvým vrchom v hrebeni Západných Tatier zo západu. Je charakteristický nespočetným množstvom skalných útvarov (tzv. Radove skaly), ktoré sú na jednom mieste zoskupené do podoby, ktorá pripomína mesto z vtáčej perspektívy. Ľudia toto miesto nazvali „Mestečko“. Výstup je vhodný pre všetkých nadšených skalolezcov. Po dvoch hodinách sa z Hút dostaneme na Bielu skalu. Už tu sa naskytá nádherný výhľad na celý Liptov a Oravu až ďaleko do Poľska. Pokračujúc smerom hore nás čaká pár skalnatých úsekov, ktoré je potrebné zdolávať za pomoci reťazí. Potom je cesta nahor už len prechádzkou pomedzi hustú kosodrevinu, s výhľadom na okolité vysokohorské prostredie.

Na vrchole nás smerová tabuľa informuje o všetkých možnostiach na pokračovanie našej túry. Je možné pokračovať smerom do Západných tatier a zdolať trebárs celú hrebeňovku, ktorá ale trvá viac dní. Preto si treba vopred naplánovať zastávky na prenocovanie v jednom zo zrubov, ktoré sa tu nachádzajú.

Zo Sivého vrchu je možné za pol hodiny vyjsť na priľahlí vrch Ostrô, ktorý bol významným strategickým bodom v partizánskom boji počas 2. svetovej vojny. Z Kvačian sa javý ako špicatý vrch pred Sivým vrchom. V skutočnosti však až taký špicatý nie je a má dokonca menšiu nadmorskú výšku ako Sivý vrch, hoci sa to pri pohľade naň vôbec nezdá.

Z Hút trvá výstup na Sivý vrch 3 - 4 hodiny. Ak vychádzate z Kvačian, je potrebné prirátať ešte 2 hodiny na prechod Kvačianskou dolinou. Výstup je možný aj z dediny Jalovec cez Jaloveckú a Bobroveckú dolinu.

Hory  
Fotogalérie Výstup na Sivý vrch
  •  Západné Tatry


 
Ubytovanie v okolí
Objekt 2946
Chata
10 €/noc
Objekt 1900
Penzión
30 €/noc
Objekt 1743
Kúpeľný hotel
14.27 €/noc

TOP 3 atrakcie v okolí
Liptovské Matiašovce
Mesto/Obec
Mlyny oblazy
Pamiatka
1. Liptovský Mikropivovar
Pamiatka

Chýbajú Vám v SKonline.sk informácie o Vašom okolí, radi by ste v SKonline.sk propagovali svoje služby či produkty?

Zapojte sa!


Slovakia spa resorts, Catering servis, Slovensko, Kúpele / Lázně, Ubytovanie, Víza do Austrálie, Austrálie
study in Australia, Slovensko - ubytování a lázně
SKonline® 2000-2012, Všetky práva vyhradené.