Pltníctvo na Dunajci
 SKonline network :   Kúpele |  Ubytovanie |  Slovensko |  Catering |  Austrália |  Referáty | 

ubytovanie kúpele dovolenka teambuilding, catering, akcie fotogaleria spolupraca kontakt
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Pltníctvo na Dunajci 
Fotogalérie Pltníctvo na Dunajci

Najväčšou atrakciou na Pieninách je splav na tradičných Goralských drevených pltiach, organizovaný v dĺžke 11 kilometrov po rieke Dunajec, cez najväčší prírodný kaňon v strednej Európe. Splav ponúka výhľad na nádherné belostné vápencové bralá, pozoruhodné skalné útesy a tiesňavy. Najkrajší úsek plavby vedie čarovným Prielomom Dunajca z Červeného Kláštora do Lesnice.

Vyhliadková plavba, ktorú by si nemal nechať ujsť nikto, kto sa ocitne v týchto nádherných končinách Slovenska, trvá 90-130 minút v závislosti od výšky hladiny Dunajca. Počas plavby turisti dostanú v slovenčine, v nemčine a čiastočne aj v angličtine erudovaný výklad o flóre a faune, histórii, tradíciách a prírodných krásach Pienin.

Na spestrenie splavu je možné si priobjednať občerstvenie na plť, z domácich výrobkov (ovčí syr, slanina, zelenina, chlieb ) a nápojov. Okrem splavu na tradičných pltiach možte splaviť Dunajec aj na vlastných alebo požičaných lodiach.

Po ukončení splavu, alebo pred splavom sa dá priobjednať piknik s Goralskou muzikou spojený s posedením pri ohni, opekaním barana, prasaťa, varením gulášu a podobne. Program je možné rozšíriť o vystúpenie ľudových folklórnych skupín alebo historického šermu.

Cena plavby:
Dospelí : 9 €
Deti do 10 rokov : 5 €
Občerstvenie na plti: 2 €
Skupinám môžeme poskytnúť zľavy podľa počtu skupín a podľa počtu osôb.

Sezóna trvá od 1. apríla do 31. októbra. Nástupné miesta na Slovenskej strane sú za obcou Majere a na začiatku obce Červený Kláštor, splav sa končí pri obci Lesnica, štátnej hranici s Poľskom. Na cestu späť sa môže použiť autobus, taxi služba, horské bicykle alebo pešia turistika.Výber z fotogalérie k objektu
(klikni na fotku pre úplnú fotogalériu)
Pltníctvo na Dunajci Plte Pltník Pltnícke občerstvenie Piknik Haligovce
Slovakia spa resorts, study in Australia, Slovensko - ubytování a lázně, Rekreácia, Liečenie, Víza do Austrálie
SKonline® 2000-2012, Všetky práva vyhradené.