Vodná turistika na Slovensku
 SKonline network :   Kúpele |  Ubytovanie |  Slovensko |  Catering |  Austrália |  Referáty | 

ubytovanie kúpele dovolenka teambuilding, catering, akcie fotogaleria spolupraca kontakt
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Vodná turistika na Slovensku 

Slovensko - krajina popretkávaná množstvom riek prúdiacich z úpätí pohorí, poskytuje záujemcom veľa možností vodnej turistiky a splavov. Ideálne na dlhšie splavy sú rieky: Váh, Nitra, Hron, Ipeľ, Ondava. Veľmi obľúbené sú i perejovitejšie korytá riek, ako sú rieky Belá, Dunajec a Hornád. Pre milovníkov pokojných vôd sú ideálne na splavy ramená riek Dunaj a Morava. Okrem týchto riek sa splavy organizujú aj na množstve menších riek, ktoré su poväčšinou prítokmi niektorých už spomínaných, v iných prípadoch sa splavujú len veľmi atraktívne časti niektorých riek (s ohľadom na množstvo vody počas ročných období v koryte rieky).

RAFTING je vodný adrenalínový šport - splavovanie divokých perejovitých riek. Je to vhodná zábava a odreagovanie sa pre rodiny s deťmi, jednotlivcov a skupiny. Splavuje sa v gumených nafukovacích člnoch. Pri tejto činnosti máte k vode, pohybu a prírode veľmi blízko. Pre veľa ľudí sa rafting stáva ideálny nástroj na odreagovanie sa, alebo zbavenie sa prebytočného adrenalínu. Avšak rafting, ak je praktizovaný neskúsenými vodákmi, môže byť veľmi nebezpečný a preto sa odporúča doprovod kvalifikovaných inštruktorov, ktorý pred vyplávaním vykonajú aspoň základnú inštruktáž. Pokiaľ nemáte záujem o tímový rafting a chcete sa plaviť individuálne, vyskúšajte kajak. Ten ponúka vďaka svojej nestabilite ďalšie druhy zážitkov, plavíte sa hlavou dolu alebo robíte hodiny na počkanie.

Vydajte sa na jedno či viacdňové splavy, ktoré Vám ukážu Slovensko z perspektívy, akú ešte nepoznáte. Priaznivci rybárenia, vodáci či vyhľadávači vodných športov si prídu na svoje na množstve slovenských tokov či vodných nádrží, vhodných na splavovanie rôznych obtiažností. Slovensko ponúka pre rafting a splavovanie široké možnosti - od prirodzených vodných tokov po umelé vodné kanály, kde trénujú ak olympijskí víťazi (umelý vodná kanál v Liptovskom Mikuláši a v Čunove). Nenechajte si ujsť zápas s vodným živlom na člne, prekonajte rôzne prekážky, pereje i vlastný strach.


Slovakia spa resorts, study in Australia, Slovensko - ubytování a lázně, Rekreácia, Liečenie, Víza do Austrálie
SKonline® 2000-2012, Všetky práva vyhradené.