Splavovanie Hrona - všeobecné informácie
 SKonline network :   Kúpele |  Ubytovanie |  Slovensko |  Catering |  Austrália |  Referáty | 

ubytovanie kúpele dovolenka teambuilding, catering, akcie fotogaleria spolupraca kontakt
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Splavovanie Hrona - všeobecné informácie 

Hron je pre splavovanie jednou z najkrajších lokalít Slovenska. Na rieke sa striedajú pokojné úseky, ktoré majú slabý, či skoro žiadny prúd, s úsekmi, kde si treba dávať pozor na zradné kamene, či prítoky potokov. Pritom sa môžete tešiť výhľadom na okolitú krajinu, prírodu, hrady Šášov, či Revište a vychutnávať si pokoj, ktorý Vás určite opanuje.

Splavovanie Hrona je výborným tipom pre malé i väčšie skupiny priateľov - vodákov, ktorí chcú spolu stráviť čas, večer s gitarami posedieť pri ohníku a zažiť dobrodružstvo. Skúsenejší vodáci by na Hrone, mimo období topenia snehu či záplav, nemali mať žiadne problémy. Pre tých neskúsených treba radšej doporučiť, aby so sebou zobrali do každej loďky aspoň niekoho, kto už skúsenosti so splavovaním má pretože Hron nie je taký bezzubý, ako sa môže zdať.

Pre splav Hrona sú vhodné plavidlá s čo najmenším ponorom, kvôli nízkej hladine rieky. Vhodné obdobie na splavovanie Hrona je po miernych dažďoch, kedy má rieka mierne zvýšenú hladinu. V obdobiach veľkého sucha sa vám môže stať, že budete musieť svoje loďky často prenášať, naopak po obdobiach silných dažďov alebo v období topenia snehu, môže mať rieka silný prúd a je nebezpečná nielen pre rekreačných vodákov.

Orientačný program 3-dňového splavu Hrona v úseku Hronská Dúbrava – Kozárovce


Slovakia spa resorts, study in Australia, Slovensko - ubytování a lázně, Rekreácia, Liečenie, Víza do Austrálie
SKonline® 2000-2012, Všetky práva vyhradené.