Rybačka na Slovensku
 SKonline network :   Kúpele |  Ubytovanie |  Slovensko |  Catering |  Austrália |  Referáty | 

ubytovanie kúpele dovolenka teambuilding, catering, akcie fotogaleria spolupraca kontakt
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Rybačka na Slovensku 

Slovensko ponúka ideálne možnosti na rybačku a na jeho území sa nachádza skoro 1.000 rybárskych revírov bohatých na ryby. Väčšinu týchto revírov obhospodaruje Slovenský rybársky zväz, ktorý poskytuje i bližšie informácie o revíroch a ponúka kontakty s osobami a organizáciami, u ktorých je možné zakúpiť si rybársky lístok pre konkrétny revír.

Kráľovnou slovenských vôd je naša najväčšia lososovitá ryba hlavátka veľká podunajská, ktorej lov je upravený a obmedzený zvláštnym predpisom. Pre športových rybárov sú najzaujímavejšie ryby kapor, šťuka, sumec, zubáč, lieň, karas, úhor, plotica a pleskáč. V chladných horských bystrinách v horských a podhorských oblastiach sa vyskytujú hlavne lososovité ryby - pstruh potočný, pstruh dúhový, sivoň či lipeň. V nížinných vodách sa vyskytuje prevažná väčšina druhového zastúpenia našich rýb.

Rybolov je na Slovensku možný počas celého roku a niektoré druhy rýb sa môžu tiež loviť bez časového obmedzenia. Ideálne možnosti na rybolov sú na vodných nádržiach, kde sú okrem rybačky k dispozícii ďalšie možnosti na rekreáciu.

Pstruhová sezóna - 16. apríl - 1. september
Sezóna na lipňa v nepstruhových vodách - 1. jún - 31. december
Sezóna v nížinných vodách - 1. jún - 15. marec
Lov hlavátky - 1. november - 31. december (na zvláštne povolenie).  Na Dunajci a Poprade je na lov hlavátky uzatvorená zmluva s Poľskom a sezóna platí už od 1. septembra do 31. decembra.

Najväčšie vodné nádrže a možnosti pre rybolov : Zemplínska Šírava (3500 ha), Oravská priehrada (3400 ha), Liptovská Mara (2160 ha), Domaša (1422 ha), Kráľová (1082 ha), Sĺňava (501 ha). Z tých "menších" spomenieme Ružín (390 ha), Ružiná (170 ha), Krpeľany (130 ha), Teplý Vrch (100 ha), Dedinky (86 ha), Duchonka (10 ha).

Viac informácií o rybačke na Slovensku nájdete na stránkach Slovenského rybárskeho zväzu - www.srzrada.sk alebo na stránke venovanej rybárstvu - www.ryby.sk.


Slovakia spa resorts, study in Australia, Slovensko - ubytování a lázně, Rekreácia, Liečenie, Víza do Austrálie
SKonline® 2000-2012, Všetky práva vyhradené.